Actualitate

Lecţie demonstrativă la disciplina Religie în Gimnaziul s. Căpriana

3440

În cadrul programului de masterat cu caracter creştin la USM, în cadrul disciplinei Axiologia educaţiei creştine, studenţii realizează câte o lecţie publică la Religie.

Primul masterand care a realizat lecţia este părintele Alexei Pazurati, profesor în Gimnaziul s. Căpriana, r. Străşeni.

Tema propusă pentru elevii clasa a II-a: „Copiii şi ascultarea”.

După oră a avut loc analiza lecţiei împreună cu pedagogii şi administraţia şcolii.

A urmat o discuţie de suflet a elevilor claselor gimnaziale cu părintele profesor Octavian Moşin de la USM.

 


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
774

Bunica (film rusesc cu subtitrare în limba română)

„Babusia” îi spuneau cu afecţiune nepoţii pentru care ea era cel mai important om din lume. Au trecut ani. Nepoţii au crescut şi şi-au întemeiat propriile familii. Bunica şi-a vândut casa, banii obţinuţi i-a dat nepoţilor, iar ea a rămas să locuiască împreună cu fiica şi ginerele. Vera, fiica sa, se îmbolnăveşte şi moare, iar […]