Actualitate

Are loc crearea a-V-a Evanghelie a Babelor. E mai tare decât cea a Gnosticilor!

601

Noi avem grijă să-i învăţăm pe alţii lucruri pe care noi ni le-am însuşit din Evanghelie şi aşa are loc crearea a-V-a Evanghelie a Babelor. E mai tare decât cea a Gnosticilor! Pentru că ce spune o Babă e Lege! Ce spune preotul , e îndoielnic! "Las' că nu ştie părintele, ce ţi-am spus eu!" Si nu râdeti, am întâlnit caz când mi-a spus persoana... de aceea vă spun că Evanghelia Babelor are o altă consistenţă decât cea a Duhului Sfânt.. "Părinte, zice, stiţi de ce am venit la biserică? Vrăjitoarea mi-a spus că trebuie să vin la biserică că trebuie să mă dezlegaţi! Dar preotul din sat nu ţi-a spus să mergi la biserică? Aaa, ba da cred ca mi-a spus dar eu nu prea merg duminică la biserică!" Deci a venit dracul ăi te-a învăţat că trebuie să mergi la Casa lui Dumnezeu. E, ăla e drum la biserică, făcut cu păcat! Pentru că nu te-a trimis Dumnezeu, nu te-ai dus din îndemnul inimii. Este lucrarea lui sarsailă! Sarsailă te-a trimis sa râdă de Dumnezeu şi să-i zică, uite mă.. eu îţi trimit oamenii la biserică! Vedeţi câtă viclenie are satana să-şi bată joc de Dumnezeu şi de noi?


Articole Asemănătoare
993

Părinte, nu am ținut post!

– Părinte, nu am ținut post! – Dar acum, o săptămână, poți să ții! – Da părinte, măcar ultima săptămână să o țin și eu! Nu că mâncarea este împotriva omului sau Dumnezeu are ceva cu omul care mănâncă.. dar „Acest neam de demoni nu iese decât numai cu rugăciune şi cu post..” (Matei 17, […]

Articole postate de același autor
435

Creștin este omul dragostei, iar nu omul legilor

Postim, mergem la Biserică, ne rugăm, ne spovedim, însă creștini nu suntem. Mulți ne-am încătușat în „legi” și nu înaintăm spre esența lucrurilor. Și aceasta deoarece în loc să dobândim, prin toate cele menționate mai sus, dragoste, îngăduință, duh de iertare, răbdare, înțelegere, smerenie, devenim mai severi, ne transpunem în judecătorii altora – a păcătoșilor […]