
,, Fericirea, bucuria și împlinirea pe care o caută fiecare în adâncul inimii lui, o vom găsi doar în Dumnezeu”
În Săptămâna Tineretului Ortodox, la Universitatea de Stat din Moldova s-a organizat Simpozionul „Mergând spre Înviere”. La acest eveniment a fost prezent și preşedintele Asociaţiei „Ortodoxia Tinerilor” din România – Claudiu Balan. Cu ce se ocupă, ce crede despre tinerii de astăzi și care sunt îndrumările dumnealui pentru o viață mai liniștită, aflăm din interviul ce […]

Duminica a V-a după Cincizecime (a Vindecării celor doi demonizați din ținutul Gadarei), la Catedrala Mitropolitană din Chișinău
La Catedrala Mitropolitană „Nașterea Domnului” din Chișinău, astăzi, 1 iulie 2018, în Duminica a V-a după Cincizecime (a Vindecării celor doi demonizați din ținutul Gadarei), cu binecuvântarea Întâistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir, PS Ioan, Episcop de Soroca, Vicar mitropolitan a oficiat Sfânta Liturghie împreună cu un sobor de preoţi şi diaconi. Biserica […]







