Actualitate

Hristos a Înviat în toți

96
Am ajuns, iar, în mare, La peștii răpitori, Cu drapelul credinței. Să mă vadă smerită, Renăscută, după Învierile Din inima lor. Să le fiu acoperământ De la rănile nopților Când îi visam iar, casa mea. M-au întrebat cât de frumoasă Ne este viața șchiopătând Până la această dreptate. Am atins a scrie cum toți peștii S-au dezbrăcat de înstrăinare, Luminând credință în mare... Diana Ciugureanu-Zlatan

Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole postate de același autor
4346

Am un proces foarte greu şi mă tem tare mult de judecată…

Câţiva oameni, ca să râdă de un creştin care tocmai ieşea de la biserică, i-au spus: – Măi Vasile, dar bun stomac trebuie să ai, de poţi să înghiţi atâtea slujbe şi atâtea rugăciuni… Însă el, fără să se supere, le-a spus: – Dragii mei, eu am un proces foarte greu şi mă tem tare […]