Actualitate

Câştigătorii campionatului de şah au fost premiaţi

561
În cadrul careului dedicat ultimului sunet câştigătorii campionatului de şah au fost decoraţi cu diplome, medalii, cupe şi premii băneşti. Evenimentul a avut loc în parohia Ulmu, Ialoveni cu concursul preotului Petru Pisică, la competiţie au participat mai mulţi elevi din clasele 5-9-a. Felicitări tuturor! Jucaţi şi promovaţi acest gen de sport!

Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
5723

Prof. dr. psihiatru Aurel Romila – „90% din oamenii cu care intru în contact sunt profund nefericiţi. Şi-au pierdut valorile de bine, frumos, adevăr şi dreptate”

Prof. dr. psihiatru Aurel Romila: „90% din oamenii cu care intru în contact sunt profund nefericiţi. Şi-au pierdut valorile de bine, frumos, adevăr şi dreptate” N-a făcut caz de marile sale reuşite, cum n-a ţinut nici să iasă în faţă cu orice preţ. În spatele discreţiei şi a modestiei în care s-a învăluit o viaţă […]