Actualitate

Seri duhovnicești la biserica “Întâmpinarea Domnului” din Chișinău; invitat: Arhim. Augustin (Zaboroșciuc)

3103

„Cine-L omoară pe Hristos?,” este tema conferinței zilei de miercuri, 23 noiembrie 2016, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.

 Invitatul acestei seri este Arhim. Augustin (Zaboroșciuc), nevoitor ai mănăstirii Curchi şi un bun prieten al Asociaţiei Studenţilor Creştini Ortodocşi din Moldova.

Sunt invitaţi toţi doritorii!


Articolul Următor
Articole Asemănătoare
2968

Seri duhovnicești la Biserica USM: Sfânta împărtășanie – Taina învierii sufletului

„Sfânta împărtășanie – Taina învierii sufletului,” este tema conferinței zilei de miercuri,  21 decembrie 2016, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM. În lumea secularizată a zilelor noastre, Sfânta Taină a Împărtășaniei nu mai este trăită intens ca izvor de lumină și viață veșnică, iar acest fapt se datorează, în special, îndepărtării […]

Articole postate de același autor
2304

Adormirea Maicii Domnului, cinstită în rugăciune la Catedrala Mitropolitană din Chișinău

Luni, 28 august 2017, în ziua când Biserica Ortodoxă prăznuieşte – Adormirea Maicii Domnului, cu binecuvântarea Întâistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir, PS Părinte Siluan, Episcop de Orhei, Vicar al Mitropoliei Chișinăului și al întregii Moldove, a săvârşit Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala Mitropolitană „Naşterea Domnului” din Capitală. Adormirea Maicii Domnului este […]