Actualitate

Seară duhovnicească la biserica „Naşterea Maicii Domnului” s. Hîrtop, r. Floreşti, în cadrul proiectului „Uniţi în Fapte Bune”

1453

Conferința "Rolul tinerilor în activitatea educativă și social-filantropică a bisericii" a fost condusă de dna Ala Stîrcu și tinerii voluntari ai Asociaţia „Doamna Maria Brâncoveanu” Făgăraş.

În partea a doua a evenimentului a avut loc lansarea cărții "De mână cu trecutul", autoare Lena Bulgac, după care a urmat tradiționalul concert de colinde dedicat sărbătorilor de iarnă susținut de corul "Armonia" de pe lângă Directia Cultura Raionul Floresti condus de dna Maria Vizitiu.

Evenimentul a fost mediatizat de Ziarul Nostru!

Organizatorii aduc mulțumiri participanților și tuturor celor care au susținut acest proiect!


Articole postate de același autor
1966

Gala Tineretului Ortodox, la cea de-a VI ediţie, a început cu Sfânta Liturghie la Biserica USM

Duminică, 13 februarie 2021, cu binecuvântarea Întâistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir, a fost inaugurată cea de-a VI-a ediţie a Galei Tineretului Ortodox, eveniment ce se desfășoară în fiecare an în duminica dinaintea Întâmpinării Domnului. Astfel, cu acest prilej, au fost invitați la capela universitară mai multe grupuri de adolescenți și tineri din […]