Actualitate

Seară duhovnicească la biserica „Naşterea Maicii Domnului” s. Hîrtop, r. Floreşti, în cadrul proiectului „Uniţi în Fapte Bune”

1454

Conferința "Rolul tinerilor în activitatea educativă și social-filantropică a bisericii" a fost condusă de dna Ala Stîrcu și tinerii voluntari ai Asociaţia „Doamna Maria Brâncoveanu” Făgăraş.

În partea a doua a evenimentului a avut loc lansarea cărții "De mână cu trecutul", autoare Lena Bulgac, după care a urmat tradiționalul concert de colinde dedicat sărbătorilor de iarnă susținut de corul "Armonia" de pe lângă Directia Cultura Raionul Floresti condus de dna Maria Vizitiu.

Evenimentul a fost mediatizat de Ziarul Nostru!

Organizatorii aduc mulțumiri participanților și tuturor celor care au susținut acest proiect!


Articole postate de același autor
3314

De ce se plictiseşte lumea la biserică? Opiniile unui teolog despre consecinţele evadării în mediul virtual

„Lumea, copiii, tinerii, preferă să se retragă în virtual fiindcă îi împlineşte. E adevărat că toată civilizaţia postmodernă este o conspiraţie împotriva oricărei forme de viaţă interioară. Ecranele şi propunerile infinite de imagini te determină să trăieşti în exterior. Sunt lucruri frumoase, dar trăieşti în exterior”, a spus arhimandrit prof. univ. dr. Teofil Tia, de la […]