Actualitate

Seară duhovnicească la biserica „Naşterea Maicii Domnului” s. Hîrtop, r. Floreşti, în cadrul proiectului „Uniţi în Fapte Bune”

1444

Conferința "Rolul tinerilor în activitatea educativă și social-filantropică a bisericii" a fost condusă de dna Ala Stîrcu și tinerii voluntari ai Asociaţia „Doamna Maria Brâncoveanu” Făgăraş.

În partea a doua a evenimentului a avut loc lansarea cărții "De mână cu trecutul", autoare Lena Bulgac, după care a urmat tradiționalul concert de colinde dedicat sărbătorilor de iarnă susținut de corul "Armonia" de pe lângă Directia Cultura Raionul Floresti condus de dna Maria Vizitiu.

Evenimentul a fost mediatizat de Ziarul Nostru!

Organizatorii aduc mulțumiri participanților și tuturor celor care au susținut acest proiect!


Articole postate de același autor
306

Drumul pocăinței, ziua a LXVII-a: Trădarea rănește și întunecă, dar pocăința vindecă și aduce lumină

Iată-ne ajunși și în Miercurea Mare. Ne cuprind fiori aparte, stând alături de Mântuitorul, Care este trădat, vândut cu preț de rob; toate acestea le îndură pentru ridicarea și vindecarea omului. Dumnezeu Se smerește din dragoste față de făptura Sa, coborând până la suferință, pentru a-i deschide calea mântuirii. Astăzi, mai limpede ca oricând, se […]