Actualitate

Seară duhovnicească la biserica „Naşterea Maicii Domnului” s. Hîrtop, r. Floreşti, în cadrul proiectului „Uniţi în Fapte Bune”

1447

Conferința "Rolul tinerilor în activitatea educativă și social-filantropică a bisericii" a fost condusă de dna Ala Stîrcu și tinerii voluntari ai Asociaţia „Doamna Maria Brâncoveanu” Făgăraş.

În partea a doua a evenimentului a avut loc lansarea cărții "De mână cu trecutul", autoare Lena Bulgac, după care a urmat tradiționalul concert de colinde dedicat sărbătorilor de iarnă susținut de corul "Armonia" de pe lângă Directia Cultura Raionul Floresti condus de dna Maria Vizitiu.

Evenimentul a fost mediatizat de Ziarul Nostru!

Organizatorii aduc mulțumiri participanților și tuturor celor care au susținut acest proiect!


Articole postate de același autor
1261

Slujire arhierească în Duminica a VI-a după Rusalii la Mănăstirea Curchi

„Domnul Cel Milostiv ne-a dat pocăinţa şi prin pocăinţă toate se îndreaptă. Prin pocăinţă câştigăm iertarea păcatelor; pentru pocăinţă vine harul Duhului Sfânt şi astfel cunoaştem pe Domnul.” (Sfântul  Siluan Athonitul) In Duminica a VI-a după Cincizecime, Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a întregii Moldove, înconjurat de un sobor de […]