Unul dintre părinţii ruşi, un mare psiholog de altfel, spunea că nu e obligatoriu să iai cu tine copilul la biserică în fiecare zi. Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind!

Unul dintre părinţii ruşi, un mare psiholog de altfel, spunea că nu e obligatoriu să iai cu tine copilul la biserică în fiecare zi. Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind!

Dacă avem câte un cântăreț de ăsta nazal, care vrea neapărat să sublinieze, el subliniază neapărat „femeia să se teamă de bărbat” și o lungește așa… E incorect, pentru că Epistola către Efeseni este construită în așa fel, încât ne atrage atenția când femeia trebuie să se teamă de bărbat: când bărbatul face pentru ea […]

Sa fim atenti cum ne pregatim de casatorie, iar odata casatoriti, sa cerem ajutor de la Domnul in orice ispita ne-am afla, si El va fi cu noi! In cele ce urmeaza, prezentam un fragment din cartea Maicii Siluana Vlad, „Unde-ti este bucuria, Omul lui Dumnezeu?”, referitor la casatorie si trairea corecta in cadrul ei. […]