Unul dintre părinţii ruşi, un mare psiholog de altfel, spunea că nu e obligatoriu să iai cu tine copilul la biserică în fiecare zi. Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind!

Unul dintre părinţii ruşi, un mare psiholog de altfel, spunea că nu e obligatoriu să iai cu tine copilul la biserică în fiecare zi. Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind!

Noi nu mai avem harul de a iubi, pentru că în general stăm cu spatele la har. Noi cursăm în jurul iubirii. Avem toate șansele să fim fericiți, dacă reînvățăm că iubirea înseamnă un cine, nu un ce…

Trăim într-o lume obosită şi obositoare. Noi suntem obosiţi şi devenim obositori pentru copiii noştri, pe care îi apostrofăm, îi certăm, în grăbim mereu, îi tragem după noi, îi sâcăim, îi cicălim, le dăm mereu câte ceva de făcut. Şi, ce e cel mai grav, îi copleşim cu oboseala noastră. Copiii noştri sunt apatici şi […]