Actualitate

Pr. Constantin Necula – Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind

1005

Unul dintre părinţii ruşi, un mare psiholog de altfel, spunea că nu e obligatoriu să iai cu tine copilul la biserică în fiecare zi. Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind!

 


Articole Asemănătoare
183

De ce oamenii cu credinţă în Dumnezeu sunt încercaţi cu suferinţe?

Nu toţi oamenii de credinţă. Eu cunosc oameni cu credinţă, care sunt foarte fericiţi şi n-au nicio suferinţă. Nu i-a durut măseaua în viaţa lor! M-am dus odată la un moş în Maramureş. Stătea în faţa porţii, aşa, foarte melancolic, şi am zis: Uite, măi, săracul, ce suferă! „Moşule, ce faci aici?” „Ia, şi eu […]

Articole postate de același autor
186

Tabără de vară pentru copii la Ştefan Vodă

Al doilea an, consecutiv, Biserica Ortodoxă Sfântul Ioan  Botezătorul  din orașul Ștefan Vodă, organizează tabară de vară pentru copiii din oraș. Anul acesta tabăra a adunat peste 30 de copii cu vârsta cuprinsă între 6 și 15 ani. Pe parcursul a patru zile copii au fost alături de preotul-paroh Ioan Apostol și preoteasa Olga Apostol. […]