Actualitate

Pr. Constantin Necula – Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind

987

Unul dintre părinţii ruşi, un mare psiholog de altfel, spunea că nu e obligatoriu să iai cu tine copilul la biserică în fiecare zi. Copiii trebuie duşi la Biserică zâmbind!

 


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
23175

Noi ne îmbătrânim copiii

Trăim într-o lume obosită şi obositoare. Noi suntem obosiţi şi devenim obositori pentru copiii noştri, pe care îi apostrofăm, îi certăm, în grăbim mereu, îi tragem după noi, îi sâcăim, îi cicălim, le dăm mereu câte ceva de făcut. Şi, ce e cel mai grav, îi copleşim cu oboseala noastră. Copiii noştri sunt apatici şi […]