Actualitate

Mărturisindu-l pe Hristos în afara sfântului locaș

1528

În zi de praznic împărătesc, la Florii, după Sf. Liturghie, un grup de tineri din parohia ”Întâmpinarea Domnului”, USM, au fost îndemnați să vestească bucuria sărbătorii în afara sfântului locaș.

Cu stâlpări și rugăciuni, aceștia au mers prin centrul capitalei, salutându-i și încurajându-i pe trecători pentru o viață plină de lumină și în duhul Evangheliei.

Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Săptămânii Tineretului Ortodox.


Articole postate de același autor
4873

Ispita întreruperii sarcinii

O tulburătoare mărturie vine din parte unui preot din Creta, părintele Mihail din Zaros. Spune părintele că a venit împreună cu soţia să-i mulţumească sfântului pentru minunea pe care o făcuse. Şi, istoriseşte părintele, pe când preoteasa purta în pântece al patrulea copil, doctorul ginecolog a obligat-o să facă nişte controale speciale pentru că depistase, […]