Actualitate

Mărturisindu-l pe Hristos în afara sfântului locaș

1520

În zi de praznic împărătesc, la Florii, după Sf. Liturghie, un grup de tineri din parohia ”Întâmpinarea Domnului”, USM, au fost îndemnați să vestească bucuria sărbătorii în afara sfântului locaș.

Cu stâlpări și rugăciuni, aceștia au mers prin centrul capitalei, salutându-i și încurajându-i pe trecători pentru o viață plină de lumină și în duhul Evangheliei.

Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Săptămânii Tineretului Ortodox.


Articole postate de același autor
2832

Să susținem lucrările de renovare și de amenajare a bisericii USM

De mai bine de o lună se desfășoară lucrările de renovare a exteriorului bisericii cu hramul ”Întâmpinarea Domnului” din incinta Universității de Stat din Moldova. De rând cu acestea, la parter se amenajează muzeul cu sala de conferințe, biblioteca de carte religioasă, garderoba socială și cabinetul de consiliere duhovnicească. Sunt cheltuieli care depășesc posibilitățile parohiei. […]