Actualitate

Mărturisindu-l pe Hristos în afara sfântului locaș

1531

În zi de praznic împărătesc, la Florii, după Sf. Liturghie, un grup de tineri din parohia ”Întâmpinarea Domnului”, USM, au fost îndemnați să vestească bucuria sărbătorii în afara sfântului locaș.

Cu stâlpări și rugăciuni, aceștia au mers prin centrul capitalei, salutându-i și încurajându-i pe trecători pentru o viață plină de lumină și în duhul Evangheliei.

Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Săptămânii Tineretului Ortodox.


Articole postate de același autor
2015

În Duminica Vameșului și a Fariseului, ÎPS Mitropolit Vladimir a liturghisit la Catedrala mitropolitană „Nașterea Domnulului” din Capitală

Voi sunteţi cei ce vă faceţi pe voi drepţi înaintea oamenilor, dar Dumnezeu cunoaşte inimile voastre; căci ceea ce la oameni este înalt, urâciune este înaintea lui Dumnezeu (Luca 16, 15) În Duminica Vameșului și a Fariseului, ÎPS Mitropolit Vladimir a liturghisit la Catedrala mitropolitană „Nașterea Domnulului” din Capitală. Creştinii Ortodocşi se vor afla începând […]