Actualitate

Centru de plasament, amenajat la Mănăstirea Zăbriceni

2225

Cei care vor să-și lecuiască rănile trupești sau sufletești o pot face la Centrul de Plasament pentru persoane vulnerabile, amenajat la Mănăstirea Zăbriceni. Aici oamenii au acces la condiții bune de trai, la servicii medicale, dar și la consiliere duhovnicească.

Lucrările de reparație, amenajare și dotare au început în primăvara anului trecut și s-au terminat pe 31 ianuarie.


Sursa: TV-NORD Moldova

 


Articole postate de același autor
1073

În Duminica a XIII-a după Rusalii, PS Siluan, Episcop de Orhei, a liturghisit la Mănăstirea Curchi

„Eu sunt viţa, voi sunteţi mlădiţele. Cel ce rămâne întru Mine şi Eu în el, acela aduce roadă multă, căci fără Mine nu puteţi face nimic…” (In. 15,5) În Duminică a XIII-a după Cincizecime, Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Vicar al Mitropoliei Chișinăului și al întregii Moldove, a oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Biserica […]