Actualitate

Campania Socială ”Față către Față” în derulare – 200 de beneficiari

2422

Continuă Campania Socială ”Față către Față”. În două săptămâni, de când s-a dat start campaniei s-a ajuns la 200 de beneficiari din cadrul Direcțiilor municipale Asistență Socială și pentru Protecția Drepturilor Copilului.

Au fost identificate persoane țintuite la pat și cu diverse dizabilități, precum și câteva familii socialmente vulnerabile.

Beneficiarii au primit produse alimentare și de uz casnic, iar pentru copii s-au împărțit dulciuri și jucării. Conform solicitărlor s-au împărțit Biblii și literatură pentru copii.

Campania a demarat la 19 decembrie și va dura până pe 19 ianuarie, ziua Bobotezei.

Darurile se adună zilnic între 10.00 și 16.00 la biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM. Tel.: 079481586.

Domnul să primească milostenia oferită de la suflet la suflet!


Articole postate de același autor
1805

Arhimandritul Porfirie (Dobre), egumenul Sfintei Mănăstiri Sireți a împlinit 50 ani

Cu ocazia jubileului de 50 ani ai vieții, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Vladimir a adresat un mesaj de felicitare, arhimandritului Porfirie (Dobre), egumenul mănăstirii „Sf. M. Mc. Iacov Persul” din s. Sireți, r. Strășeni, în care se menționează: Preacuvioase părinte Porfirie, Vă felicităm cordial cu ocazia jubileului de 50 de ani din ziua nașterii și Vă […]