Actualitate

În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună!

2921
  În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună! Cu acest deviz, astăzi, Biserica din loc. Ghidighici a organizat un act de caritate în capitala noastră. Preotul Maxim Melinti, însoțit de voluntarii: Ștefan Bucșan, Arsen Grigorean, Cristian și Iuvenalie Coada, au împărțit 25 de colete cu un prânz cald. Mâncarea a fost pregătite cu mare dragoste de către doamnele de la parohia noastră, faptul pentru care le aducem mulțumiri. Slava Domnului pentru aceasta zi binecuvântată, care am trăit-o împreună.

pr. Maxim Melinti


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
169

Biserica „Sf. Arh. Mihail și Gavriil” din s. Lărguța, r. Cantemir, și-a celebrat hramul

La 8/21 noiembrie, în fiecare an, Biserica Ortodoxă cinstește Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil și a tuturor Puterilor cerești celor fără de trupuri, zi în care mai multe biserici și localități din țara noastră își serbează hramul. Între acestea se află și tânăra biserică înălțată în cinstea „Sf. Arh. Mihail și Gavriil”, din s. […]