Actualitate

„Tu ești Hristos Fiul lui Dumnezeu Celui Viu”: Tema discuției cu arhim. Augustin (Zaboroșciuc)

10

"Tu ești Hristos Fiul lui Dumnezeu Celui Viu", este tema conferinței zilei de miercuri, 31 octombrie 2018, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.

 Invitatul acestei seri este Arhim. Augustin (Zaboroșciuc), nevoitor ai mănăstirii Curchi.

Sunt invitaţi toţi doritorii!


Articole Asemănătoare
4076

Despre nebunia lumii

Din greacă „Liturghia” s-ar traduce slujire sau lucrare săvârșită spre folosul oamenilor sau comunității. Păcat că în zilele noastre cele menite să fie lucrate în public și de folos se impun a fi „intime” și personale, iar cele care trebuiesc lucrate strict în odaia ta, se doresc a fi declarate de ordin public. Nimic nou […]

Articole postate de același autor
79

Porumbeii

„Au fost odată, începu părintele Fotis, doi vânzători de păsări care s-au urcat pe un munte și și-au pus capcanele acolo. Le-au întins şi-au plecat, iar când au venit a doua zi dimineaţa, ce să vadă!? Capcanele erau pline de porumbei sălbatici. Bietele păsări se zbăteau deznădăjduite încercând să scape, dar ochiurile plaselor erau foarte mici. În cele din urmă, porumbeii se ghemuiseră unul într-altul şi stăteau aşa, tremurând. -„Sunt numai oase şi piele, prăpădiţii! spuse […]