Actualitate

„Tu ești Hristos Fiul lui Dumnezeu Celui Viu”: Tema discuției cu arhim. Augustin (Zaboroșciuc)

18

"Tu ești Hristos Fiul lui Dumnezeu Celui Viu", este tema conferinței zilei de miercuri, 31 octombrie 2018, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.

 Invitatul acestei seri este Arhim. Augustin (Zaboroșciuc), nevoitor ai mănăstirii Curchi.

Sunt invitaţi toţi doritorii!


Articole Asemănătoare
5339

Modelul afacerilor „perfecte”

Zilele de Miercuri și Joi din Săptămâna Patimilor se tot vorbește despre „eroismul” lui Iuda. Să faci una ca asta trebuie să ai tupeu și „curaj”. De fapt orice trădare poartă în sine o îndreptățire și o întreagă filosofie. Cert e că trădarea întotdeauna are un gust dulceag. Dar noi vorbim într-așa fel, de parcă […]

Articole postate de același autor
22782

Tinerii trebuie să înţeleagă că într-o familie lucrurile nu pot merge bine fără Dumnezeu

– Preacuvioase Părinte Duhovnic, când este bine să se căsătorească omul? Înainte sau după vârsta de douăzeci şi cinci de ani? Astăzi mulţi oameni spun că, dacă se căsătoresc prea devreme, îşi irosesc tinereţea. – Depinde de mai mulţi factori… te căsătoreşti când eşti matur. Unii sunt maturi la douăzeci şi cinci de ani, alţii […]