Actualitate

„Tu ești Hristos Fiul lui Dumnezeu Celui Viu”: Tema discuției cu arhim. Augustin (Zaboroșciuc)

14

"Tu ești Hristos Fiul lui Dumnezeu Celui Viu", este tema conferinței zilei de miercuri, 31 octombrie 2018, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.

 Invitatul acestei seri este Arhim. Augustin (Zaboroșciuc), nevoitor ai mănăstirii Curchi.

Sunt invitaţi toţi doritorii!


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
74

„Când ai un necaz mare, să te rogi Maicii Domnului!”

  Maica Domnului este Maica Domnului, Maica Mântuitorului Hristos. O mamă totdeauna este foarte sensibilă faţă de fiul său, copilul său… Să vă spun o mică istorioară de la închisoare. Cineva a fost închis şi a stat 20 de ani în închisoare, un tânăr îmbătrânit în suferinţe. Într-o anchetă extraordinar de grea, i s-a terminat […]