Actualitate

Protopopiatul Chișinău, sectorul III, în ședință de lucru

2165

Marți, 27 martie 2018,  slujitorii din sectorul III al mun. Chişinău au fost convocati în şedinţă de lucru. Adunarea a fost găzduită de biserica “Sf. Arh. Mihail şi Gavriil” din or. Durleşti şi a fost prezidată de către părintele protopop prot. Zosima Toia.

 Au fost planificate un şir de activităţi pentru sărbătoarea Învierii Domnului. Au urmat probleme curente și de ordin administrativ. 

La final a avut loc Taina Sfintei Mărturisiri pentru preoții din această circumscripție.

 


Articole postate de același autor
142

Întâistătătorul a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în biserica reprezentanței BOM, din or. Moscova

În Duminica a IV-a după Cincizecime (Vindecarea slugii sutașului – a Sf. Părinți de la Sinodul al IV-lea Ecumenic), ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în parohia reprezentanței Bisericii Ortodoxe din Moldova, în or. Moscova (Барашевский пер., 8/2с 4). Reprezentanța oficială a BOM în or. Moscova a fost constituită prin decret patriarhal№02/1657, la […]