


Abstinenta în viaţa de familie
Unii preoţi spun că este păcat ca doi tineri să se împreuneze în zilele de miercuri, vineri, duminică şi în timpul postului. Ce părere aveţi despre această afirmaţie? Doi tineri e păcat să se împreuneze oricând. Doi soţi, despre doi soţi putem discuta. Părerea mea… Părerea mea trebuie să fie părerea Bisericii. Canoanele interzic […]

Copilăria
În rochiță de mătase cu buline colorate, Alergam prin troscot verde, pe carările crăpate. Si eram mai mult desculță, nu-mi păsa de n-am sandale, Când stârneam pe drumuri colbul și căței din mahalale. Cautam “colacul babei” pe sub gard și prin ogradă, Și rupeam susanu-n două, ca să-l îndulcesc în grabă… Da, smulgeam din […]











