Actualitate

La Teleneşti s-a desfășurat festivalul-concurs „De la lume adunate”

2652

În a treia zi de Paşte, în oraşul Teleneşti, a fost organizat festivalul-concurs "De la lume adunate". Mai multe colectivele artistice şi-au demonstrat talentul, iar numeroși meşteri populari au expus cele mai originale obiecte de artizanat.

Cu un cuvânt de salut către cei prezenți s-a adresat protopopul de Telenești, prot. Marian Boldescu, care i-a felicitat pe toți cei prezenți cu mărețul praznic al Învierii Domnului și le-a dorit ca lumina Învierii să rămână în sufletele lor pe întreg parcursul anului.


Articole postate de același autor
49

Dumnezeu a venit în lume să umple suferinţa umană de prezenţa Lui

În fiecare zi strigam la Dumnezeu: „Doamne, uşurează suferinţa!” Şi în loc de răspuns, de uşurarea suferinţei, aveam o suferinţă şi mai mare. Aşa ani de zile. Şi vedeam că toţi mureau în jurul nostru şi ne gândeam că mâine murim şi noi. Dar am ieşit afară. Problema suferinţei şi a sensului ei, să zicem […]