Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15550

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
5428

Iubeşte-l pe Dumnezeul tău măcar un pic

Trăia odată un credincios vestit pentru viaţa lui austeră. Într-o zi aflându-se în faţa altarului l-a chemat pe Dumnezeu zicându-i: – Doamne, aş fi în stare să fac orice, absolut orice, din dragoste pentru tine. Supune-mă, la orice încercare şi vei vedea că spun adevărul. – Ia un vas, i-a spus un glas îngeresc, umple-l […]

Articole postate de același autor
33

Copiii de la orfelinatul „Preafericitul Iosif” au primit încălțăminte de iarnă

În după-amiaza zilei de marți, 20 decembrie 2016, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, aflîndu-se în incinta Orfelinatului ”Preafericitul Iosif” din or. Chișinău, al cărui director şi este, a împărțit la o parte din copiii orfelinatului, încălţăminte de iarnă.    Copiii au primit cu drag darurile Preasfinției Sale, mulțumind din suflet pentru purtarea de grijă ce o are […]