Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15571

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
150

Duhul gândului smerit dăruiește-l, Doamne, slugii Tale!

Amintiți-vă că porunca despre smerenie este prima poruncă a Fericirilor – iar de vreme ce este prima este și cea mai însemnată. Ați auzit vreodată cuvântul vestit de Dumnezeu prin Proorocul Isaia: Așa zice Domnul, a Cărui locuință este veșnică și al Cărui nume este sfânt: „Sălășluiesc într-un loc înalt și sfânt și sunt cu […]

Articole postate de același autor
76

Festivalul de colinde ”Hristos se naște, Slăviți-L!”

În preajma sărbătorii Nașterii Domnului, Mitropolia Chișinăului și a Întregii Moldove, Sectorul Sinodal Activități Culturale, în parteneriat cu Muzeul de Etnografie şi Istorie Naturală a organizat festivalul de colinde ,,Hristos se naște, slăviți-L!’’, ediția a V-a. În cadrul evenimentului din 3 ianuarie 2020, au evoluat 8 ansambluri şi cete de colindători din diferite localităţi ale […]