Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15560

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
553

Mergeţi pe credinţa că Domnul ne iubeşte enorm

Pe mine nu mă interesează, dragul meu, că ai citit multe acatiste, paraclise, în genunchi. Să aveţi prezenţa inimii la Dumnezeu, nu doar să ziceţi; că la urma urmei o rugăciune adâncă înseamnă o tăcere adâncă. Nu pe principiul „Am zis multe!” Ştii ce faci după ce zici multe? Te gândești că „Doamne, am zis […]

Articole postate de același autor