Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15547

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
612

„Las’ că am dat pomelnic, trebuie să se rezolve!”

Cand dai un pomelnic (hartia aia cu 3 nume si 10 lei) si apoi te duci acasa si te culci pe-o ureche: „Las’ ca am dat pomelnic, trebuie sa se rezolve. – Aia nu e rugăciune draga, ala e Comert cu Dumnezeu! Nu poti baga credinta si iubire in mintea omului „paliu” la minte, pentru […]

Articole postate de același autor
5669

Reportaj: Centrul de Zi din satul Ulmu — un exemplu demn de urmat

Educaţia are o funcţie importantă în procesul de modelare şi de formare a caracterului şi a personalităţii copiilor. De aceea, fiecare dintre noi ar trebui să acorde o atenţie majoră acestui proces, fiindcă tinerii şi copii sunt viitorul unei ţări. La momentul actual, sute de copii provin din familiile unde excesul de alcool este o […]