Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15536

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
1036

Nu este niciodată nimeni degeaba lângă tine

Chiar vă rog, să fie o mai mare dorință de iubire adevărată! Nu o iubire înregistrată și difuzată ca atare de oameni: „Auzi, domnule, că trebuie să iubim!” Nu! Trebuie să simți nevoia să iubești. Nu este niciodată nimeni degeaba lângă tine. El este cu știința lui Dumnezeu, ca tu să-l ajuți sau să te […]

Articole postate de același autor
2540

ÎPS Mitropolit Vladimir s-a rugat alături de Sanctitatea Sa Patriarhul Chiril în paraclisul blocului principal al Academiei de Teologie Ortodoxă din Sanct-Petersburg

La 15 aprilie, în ajunul zilei de sâmbătă a celei de-a 5-a săptămâni din Postul Mare – sărbătoarea Laudei Maicii Domnului (Sâmbăta Acatistului), Sanctitatea Sa Patriarhul Moscovei și al întregii Rusii Chiril a oficiat Utrenia cu citirea Acatistului Preasfintei Născătoare de Dumnezeu în paraclisul blocului principal al Academiei de Teologie Ortodoxă din Sanct-Petersburg. sursa mitropolia.md