Actualitate

În orașul Minsk s-a desfășurat pentru a opta oară Balul Tineretului Ortodox

4669
Cu binecuvantarea Mitropolitului Pavel de Minsk, la Palatul Copiilor și Tinerilor din capitala republicii Belarus, s-a desfășurat pentru a opta oară Balul Tineretului Ortodox. La eveniment au participat câteva sute de de tineri din Rusia, Ucraina și Belarus. Banii adunații organizatorii îi vor folosi în scopuri caritabile.

Articole Asemănătoare
68

A avut loc Conferința Internațională „Biserica și tinerii”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, Rector al Academiei de Teologie Ortodoxă din Moldova, astăzi, 14 decembrie 2016, în incinta instituției, a avut loc Conferința Internațională cu tematica: „Biserica și tinerii”. Evenimentul a debutat în capela studențească cu săvârșirea acatistului Sfântului Duh, în prezența studenților instituției, după care a urmat conferința. La inaugurarea […]

Articole postate de același autor
7650

Mami, mami, mami mea / Sunt aici! Aici, în tine!

1. Mami, mami, mami mea, Sunt aici! Aici, în tine! Vreau sã ies a te vedea Te iubesc!…dar tu pe mine? 2. Dulce mami, sunt și eu Chiar aici, în tine, mamã, Și tot cresc, tot cresc mereu, Fãrã grijã, fãrã teamã! 3. Nu mã vezi, o știu prea bine! Dar mã simți, mã simți […]