


Despre dragoste sau de ce tinerii de astăzi nu mai vor să întemeieze o familie
Acum 20 de ani, când eram încă în școală, tinerilor nu le era necesar să li se dovedească faptul că căsătoria, nașterea de copii – este un lucru bun și corect. Nimeni (sau aproape nimeni) nu-şi putea imagina că el nu va vrea să aibă o familie, nu-şi va dori să-şi vadă copiii și […]

N-are chef de alţii… şi despre Biserica Ortodoxă
N-are poftă de alţii, adică nu îl interesează de alţii. Se iubeşte numai pe sine. Se adoră. Dacă are banii lui, mâncărica lui, culcuşul lui…de ce să se mai gândească şi la alţii? Dar ce, alţii sunt oameni?!!! Alţii sunt animale, fluturi, inexistenţe… Doar el contează! Numai el! La ce rost să mergem la Biserică? Păi […]
















