Actualitate

În orașul Minsk s-a desfășurat pentru a opta oară Balul Tineretului Ortodox

4674
Cu binecuvantarea Mitropolitului Pavel de Minsk, la Palatul Copiilor și Tinerilor din capitala republicii Belarus, s-a desfășurat pentru a opta oară Balul Tineretului Ortodox. La eveniment au participat câteva sute de de tineri din Rusia, Ucraina și Belarus. Banii adunații organizatorii îi vor folosi în scopuri caritabile.

Articole Asemănătoare
522

Despre dragoste sau de ce tinerii de astăzi nu mai vor să întemeieze o familie

  Acum 20 de ani, când eram încă în școală, tinerilor nu le era necesar să li se dovedească faptul că căsătoria, nașterea de copii – este un lucru bun și corect. Nimeni (sau aproape nimeni) nu-şi putea imagina că el nu va vrea să aibă o familie, nu-şi va dori să-şi vadă copiii și […]

Articole postate de același autor
198

N-are chef de alţii… şi despre Biserica Ortodoxă

N-are poftă de alţii, adică nu îl interesează de alţii. Se iubeşte numai pe sine. Se adoră. Dacă are banii lui, mâncărica lui, culcuşul lui…de ce să se mai gândească şi la alţii? Dar ce, alţii sunt oameni?!!! Alţii sunt animale, fluturi, inexistenţe… Doar el contează! Numai el! La ce rost să mergem la Biserică? Păi […]