Actualitate

În Bolivia o statuie a Fecioarei Maria a început să sângereze în faţa credincioşilor

117

Statuia Fecioarei Maria dintr-o biserică din Bolivia a început să sângereze în faţa credincioşilor, oamenii sunt convinşi că e vorba de unsemn divin care anunţă nenorociri.

Credincioşii dintr-o regiune rurală a Boliviei spun că statuia Fecioarei Maria a început să verse lacrimi de sânge în urmă cu o săptămână, potrivit The Mirror. Urme de sângerare au apărut ulterior şi pe braţele statuii.

Oamenii sunt convinşi că asistă la un miracol, dar rămâne ca Vaticanul să ateste acest fapt petrecut în biserica catolică din rezervaţia amazoniană Manuripi-Heath, în regiunea Pando din Bolivia.

Preotul Jose Luis Mamani a făcut anunţul că statuia Maicii Domnului prezintă urme de sânge la ochi şi braţe. Probe ale substanţei roşii au fost prezervate pentru analize de laborator.

sursa realitatea.net


Articole Asemănătoare
213

Astăzi tot răul vine de la necredinţă

Gheronda, văd că unii oameni care nu cred în Dumnezeu sunt stăpâniţi de o dorinţă puternică de a cunoaşte lumea, de a călători, de a se distra. – Când omul nu crede în viaţa de apoi, caută să cunoască lumea, să se bucure în această viaţă ba de una, ba de alta. Şi în cele […]

Articole postate de același autor
253

Pentru aceştia ne ţine pe noi Dumnezeu!

Era într-o seară de iarnă. Ca de obicei, după şi-a terminat pravila, părintele Cleopa a plecat de la chilie în sala alăturată, unde primea pe toţi cei care doreau să-l vadă, să-l asculte predicând şi sfătuind. La sfîrşitul discuţiilor unii doreau o binecuvântare, alţii să lase un pomelnic, alţii să-i ceară un sfat în problemele […]