Actualitate

În Bolivia o statuie a Fecioarei Maria a început să sângereze în faţa credincioşilor

106

Statuia Fecioarei Maria dintr-o biserică din Bolivia a început să sângereze în faţa credincioşilor, oamenii sunt convinşi că e vorba de unsemn divin care anunţă nenorociri.

Credincioşii dintr-o regiune rurală a Boliviei spun că statuia Fecioarei Maria a început să verse lacrimi de sânge în urmă cu o săptămână, potrivit The Mirror. Urme de sângerare au apărut ulterior şi pe braţele statuii.

Oamenii sunt convinşi că asistă la un miracol, dar rămâne ca Vaticanul să ateste acest fapt petrecut în biserica catolică din rezervaţia amazoniană Manuripi-Heath, în regiunea Pando din Bolivia.

Preotul Jose Luis Mamani a făcut anunţul că statuia Maicii Domnului prezintă urme de sânge la ochi şi braţe. Probe ale substanţei roşii au fost prezervate pentru analize de laborator.

sursa realitatea.net


Articole Asemănătoare
680

Nu vrea Dumnezeu să rămâi în întuneric până la sfârşit

Vin oamenii la Biserică pentru Cuvântul lui Dumnezeu strâmtoraţi de necazuri. Cei mai mulţi sunt necăjiţi şi bolnavi. Află aici că păcatele-s izvorul tuturor bătăilor de la Dumnezeu. Bate Dumnezeu păcatele, ca să te laşi de ele. Tu, nepricepând, zăboveşti în ele, ba şi la vrăjitoare te duci, să îţi facă pe întors – că […]

Articole postate de același autor
2985

Duminica Tânărului bogat la Biserica USM

Biserica Ortodoxă se află astăzi,  11 septembrie 2016, în Duminica a XII-a după Rusalii, cea a Tânărului bogat, duminică care în acest an a coincis cu Tăierea Capului Sfântului Ioan Botezătorul. La Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM, slujba Sfintei Liturghii a fost oficiată de un sobor de preoți și diaconi în frunte cu preotul paroh […]