Actualitate

Elevii Seminarului Teologic Ortodox din Chișinău au participat la campania de plantare a arborilor

2125

Elevii Seminarului Teologic Ortodox din Chișinău au participat la campania de plantare a arborilor în municipiul Chișinău, în parcul “La izvor”, împreună cu elevii din mai multe instituții de învățământ din Chișinău.

Sub ghidarea angajaților direcției Spații Verzi planul de înverzire a parcului a decurs cu succes, într-un anturaj plin de entuziasm și bună dispoziție. Elevii au avut o atitudine serioasă, demonstrând un spirit civic dezvoltat.

Elevii seminarului au plantat împreună un arbore al Seminarului, în semn de amintire. Ei vor merge periodic în vizită să observe creșterea arborelui.

Mulțumim Primăriei Municipiului Chișinău și Consiliului Municipal al Elevilor Chișinău pentru activitatea educativă organizată!

Sursa: teologie.md


Articole postate de același autor
1045

Sfântul Sofian de la Antim va fi pomenit în mod deosebit în Arhiepiscopia Muntelui Liban: Calendar ortodox și slujiri în cinstea sa

Sf. Cuv. Sofian de la Antim va fi cinstit în mod deosebit în Arhiepiscopia Muntelui Liban, a transmis Preasfinţitul Părinte Qais Sadiq, Episcop de Erzurum și păstorul comunității arabilor ortodocși din România (Patriarhia Antiohiei). Înaltpreasfințitul Părinte Silouan Moussi, Mitropolit de Byblos și Botris, a dat binecuvântare pentru publicarea unui calendar bisericesc împodobit cu icoane în […]