Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

781

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
20950

Totul va fi bine

Învaţă-te să spui: „Totul va fi bine.” „Dar acum nu e nici pe departe bine” – îţi va şopti o voce interioară. „Totul va fi bine.” „Și ceea ce este rău acum?”- „Da, Totul va fi bine. Ai răbdare și vei vedea. Vei vedea cum se schimbă lucrurile spre bine. Este nevoie de răbdare. Pentru […]

Articole postate de același autor
6774

Părintele Iustin – de ce avem atâtea păcate, atâtea greutăţi în viaţa românească?

Ne întrebăm noi acum de ce avem atâtea elemente, atâtea păcate, atâtea greutăţi în viaţa românească. Păi numai numele mai e de român, că românul nu mai este, săracul, s-a pierdut. Pentru că fetele noastre s-au căsătorit cu negri, s-au căsătorit cu chinezi, s-au căsătorit cu germani, s-au căsătorit cu ruși, în sfârşit, cu toate […]