Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

836

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
20981

Totul va fi bine

Învaţă-te să spui: „Totul va fi bine.” „Dar acum nu e nici pe departe bine” – îţi va şopti o voce interioară. „Totul va fi bine.” „Și ceea ce este rău acum?”- „Da, Totul va fi bine. Ai răbdare și vei vedea. Vei vedea cum se schimbă lucrurile spre bine. Este nevoie de răbdare. Pentru […]

Articole postate de același autor
16

20 de familii social vulnerabile din Cricova au primit ajutor din partea Bisericii

În parohia Sf. Ierarh Nicolae din or. Cricova, către sărbătoarea Învierii Domnului, parohul bisericii preotul Nicolae Andrieș a organizat un act de binefacere pentru 20 de familii social vulnerabile din localitate. Astfel, părintele paroh împreună cu câțiva credincioși a mers pe la aceste familii și a împărțit pungi cu produse alimentare de primă necesitate. “Nu […]