Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

852

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
16

FĂRĂ FRICĂ DE DUMNEZEU! Un adolescent a vrut să fure bani dintr-o biserică

Fără frică de Dumnezeu. Un adolescent a pătruns într-o biserică de unde intenţiona să fure bani. S-a întâmplat în această dimineaţă, în jurul orei 4.00, în sectorul Botanica din Capitală. Suspectul s-a dovedit a fi un băiat de 16 ani. Potrivit poliţiei, el a forţat unul din geamurile din termopan ale bisericii şi, astfel, a ajuns […]