Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

810

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
4167

Doamne, înmoaie inima mea!

Si eu, Hristoase al meu, cu ce sunt vinovat? Cu ce sunt eu vinovat, de pildă, că inima mea de multe ori este ca un pământ uscat? Ca un ogor uscat, arid, sec, care nu primeşte deloc sămânţa întru el. Care nu poate să odrăslească nimic în el. Cu ce este însă de vină ogorul […]

Articole postate de același autor
4019

Natalia Lozan – un adevărat mărturisitor a lui Hristos în spațiul online

Astăzi sora Natalia Lozan, redactor al portalului și revistei ”Altarul Credinței”, a ajuns la un nou ceas aniversar. Scumpă și dragă soră, Din partea echipei PP ”Altarul Credinței”, a membrilor Asociației Studenților Creștini Ortodocși, precum și a numeroșilor creștini care vă cunosc și vă apreciază truda pe tărâmul propovăduirii ortodoxiei în spațiul online, vă adresăm […]