Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

857

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
204

Suferința ne ajută să devenim mai înțelepți

Trebuie să înțelegem că viața noastră constă din probleme. Ele nu dispar. Dacă crezi că problema ta va dispărea, da, ai dreptate, cu siguranța se va găsi o soluție și pentru ea, dar în locul ei va apărea o altă problemă. Niciodată nu putem să scăpăm de toate problemele vieții. Viața e compusă din durere, […]

Articole postate de același autor
383

Biserica în construcție „Înălțarea Domnului” din or. Tiraspol, în straie de sărbătoare

Marți, 23 mai, în ziua pomenirii Sf. Apostol Simon Zilotul, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, PS Ioan, Episcop de Soroca, Vicar mitropolitan a slujit împreună cu Înaltpreasfințitul SAVA, Arhiepiscop de Tiraspol și Dubăsari la biserica în construcție „Înălțarea Domnului” din or. Tiraspol, a cărei paroh este Arhiepiscopul SAVA. La Liturghie […]