Actualitate

De ce ne îmbolnăvim?

201

De ce oamenii se îmbolnăvesc? Pentru că oamenii mor. Pentru că omul a ales să trăiască în felul său, pe cont propriu. Raiul, comuniunea oamenilor cu Dumnezeu a fost întreruptă. 


Articolul Următor
Articole Asemănătoare
890

La amar adăugaţi rugăciunea, şi Domnul îi va rândui pe copii

Îmi pare foarte rău de durerea dumneavoastră şi mă rog Domnului să-i înlăture pricina – crizele de boală ale tinerei dumneavoastră fiice… Rugăciunea este însă rugăciune, iar doctorii sunt doctori. Şi pe doctori i-a lăsat Dumnezeu, şi este voia lui Dumnezeu să cerem ajutorul lor. Domnul vine cu ajutorul Său atunci când mijloacele fireşti, pe care tot […]

Articole postate de același autor
89

Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie din noaptea „Naşterii Domnului” în Catedrala Episcopală ,,Sf. Bnc. Knz. Alexandru Nevski” din mun. Ungheni

În această noapte binecuvîntată de Dumnezeu cînd întreaga făptură prăznuieşte Naşterea Domnului nostru Iisus Hristos, Preasfinţitul PETRU, Episcop de Ungheni şi Nisporeni, întîmpinat de clericii catedralei episcopale, îmreună cu numeroşi copii şi mulţime de credincioşi, a săvîrşit Sfînta şi Dumnezeeasca Liturghie în Catedrala Episcopală „Sf. Bnc. Knz. Alexandru Nevski” din municipiul Ungheni. Sfînta şi Dumnezeeasca Liturghie a fost începută […]