Actualitate

De ce ne îmbolnăvim?

202

De ce oamenii se îmbolnăvesc? Pentru că oamenii mor. Pentru că omul a ales să trăiască în felul său, pe cont propriu. Raiul, comuniunea oamenilor cu Dumnezeu a fost întreruptă. 


Articolul Următor
Articole Asemănătoare
5391

Pr. Alexandru Iamandi: Bolile trupeşti sunt legate de starea sufletească

Bolile trupeşti sunt legate de starea sufletească. Omul care e mulţumit de ceea ce are şi trăieşte deschis şi cu conştiinţa împăcată, este în relaţii bune cu cei din jur şi cu Dumnezeu, are mai puţine şanse de a se îmbolnăvi. – Parohul Bisericii ”Sf. Mare Muceniță Varvara” din satul Pănășești, raionul Strășeni, ne vorbeşte despre post, […]

Articole postate de același autor
2496

Adunarea preoților din raionul Fălești

Marți, 5 decembrie 2017, în biserica „Sf.M.Mc.Dimitrie” din orașul Fălești, sectorul Gara Feroviară, a avut loc adunarea clericilor din raionul Fălești. Întrunirea a debutat cu rugăciunile pentru mărturisirea slujitorilor altarului, săvârșită de arhimandritul Zosima Aftene. A urmat consfătuirea preoților pe marginea celor mai importante teme curente de ordin intern și administrativ. A urmat spovedania parohilor […]