Actualitate

De ce ne îmbolnăvim?

214

De ce oamenii se îmbolnăvesc? Pentru că oamenii mor. Pentru că omul a ales să trăiască în felul său, pe cont propriu. Raiul, comuniunea oamenilor cu Dumnezeu a fost întreruptă. 


Articolul Următor
Articole Asemănătoare
75

Doamne! Tu toate le ştii. Fă cu mine precum voieşti!

Mulţumiţi Domnului pentru mila Lui şi nu o refuzaţi din mândrie. Nu vă apucaţi să-i învăţaţi pe alţii, căci aceasta este uneltirea vrăjmaşului, care v-a ţinut sub tutelă până de curând şi v-a împins acum dintr-o rătăcire într-alta. Acum el a inventat pentru dumneavoastră altă momeală, ca să vă abată de la calea mântuirii. Amintiţi-vă […]

Articole postate de același autor
2738

În Duminica după Botezul Domnului Preasfinţitul Episcop Petru a oficiat Sfânta Liturghie la biserica “Sf. Mucenițe Vera Nadejda Liubovi şi mama lor Sofia” din incinta orfelinatului “Preafericitul Iosif” din Chişinău

În Duminica după Botezul Domnului,21 ianuarie 2018, cînd Biserica Ortodoxă prăznuieşte pe Sfîntul cuvios Gheorghe Hozevitul, Preasfinţitul PETRU, Episcop de Ungheni si Nisporeni, a oficiat Sfînta şi Dumnezeieasca Liturghie în biserica ,,Sf. Mc. Vera, Nadejda, Liubovi şi mama lor Sofia” din incinta Centrului de plasament Casa Copilului, ,,Preafericitul Iosif” din municipiul Chişinău. În dimineața zilei Ierarhul, a fost întîmpinat […]