Actualitate

De ce ne îmbolnăvim?

194

De ce oamenii se îmbolnăvesc? Pentru că oamenii mor. Pentru că omul a ales să trăiască în felul său, pe cont propriu. Raiul, comuniunea oamenilor cu Dumnezeu a fost întreruptă. 


Articolul Următor
Articole Asemănătoare
15509

În spatele oricărei boli se află o durere a sufletului

În spatele oricărei boli se află o durere a sufletului […] Totul începe cu grijile […]. Boala începe în minte, ca un gând negativ, printr-o neliniște constantă. Sursa: Maica Gavrilia, Asceta Iubirii, Editura Episcopia Giurgiului, Bucuresti, 2014, p. 426 Boala nu e doar a trupului. Sunt şi boli sufleteşti, patimile, a căror tămăduire e mult […]

Articole postate de același autor