Actualitate

„Cine se va înălţa pe sine se va smeri, şi cine se va smeri pe sine se va înălţa”

85

Omul mândru rămâne de unul singur, e rece și respingător. Are impresia că costă mai mult ca toată lumea și privește de sus în jos. Și doar cel care învață ceea ce înseamnă smerenia, renunțând la glorie, statut, laude... de dragul Domnului, este înălțat precum nici nu-și poate închipui că e posibil să te urci. Cum te smerește Dumnezeu, nimeni nu se poate smeri.


Articole postate de același autor
333

A da o părticică din sufletul tău celui ce are nevoie este totul!

Duminica a III-a din Postul Mare a fost marcată în comuna Costești, raionul Rîșcani cu o activitate filantropică cu genericul „Fericiți cei milostivi”. La îndemnul părintelui paroh prot. Oleg Mîță, oamenii de bună credință din sat au colectat produse alimentare din care au fost au fost pregătite bucate pentru oamenii nevoiași, bătrâni și bolnavi. După […]