Actualitate

Absolvenților programului de master creștin li s-au înmânat diplomele

328

Vineri, 29 iunie, absolvenților programelor de master creștine din cadrul USM le-au fost înmânate diplomele.

Anul acesta au finisat cursurile de master și au susținut cu succes tezele 21 de masteranzi: 18 masteranzi la programul Istoria și cultura religiilor și 3 la programul Studii filologice și spiritualitate creștină.

După ceremonia de înmânare a diplomelor de master, un grup de slujitori, care au urmat programele de studii, s-au adunat în capela universitară pentru a săvârși un Te Deum de mulțumire.

Slujba a fost oficiată de către cel mai vârstnic masterand prot. Alexei Pazurati, care a mulțumit lui Dumnezeu că le-a dat puteri să ducă la bun sfârșit studiile, precum și tuturor profesorilor implicați cu dăruire în implementarea acestui program.

În mod special, slujitorii i-au mulțumit părintelui Octavian Moșin, coordonatorul programului de master, care i-a susținut și încurajat pe parcursul aestor doi ani de studii.


Articole postate de același autor
261

Ce să faci dacă ţi-e ruşine să mărturiseşti un păcat?

Răspunsul la această întrebare îl vei găsi în orice îndreptar de spovedanie, cred însă că nu pe cel tămăduitor. Sunt sigur că tocmai pentru asta cauţi un răspuns, un alt răspuns decât cel pe care nu mă îndoiesc că îl ştii deja, dar care, în starea în care eşti, nu-ţi este de niciun folos. De […]