Mâhniți-vă cu măsură!
Să fim mereu gata să trecem în umbră
Scopul diavolului este să-l despartă pe om de nădejdea în dragostea și purtarea de grijă a lui Dumnezeu
Mitropolitul Vladimir: ”Doctorul creștin vede în cel bolnav pe însuși Hristos care așteaptă să fie îngrijit”
Răul care există acum în lume, va avea forță și mai mare…
Silește-te pe cât poți să iubești pe tot omul. Iar dacă nu poți încă, cel puțin să nu urăști pe nimeni
Mamă, ştii tu, oare, datoria ta?
„Crenguţă de iederă” – Steaua lui Hristos
ÎPS Vladimir, împotriva Legii Antidiscriminare
Un gest la limita iconoclasmului
De ce ortodocşii sunt singurii creştini care mai ţin Postul Mare – şapte săptămâni?
De ce nu se consumă carne în săptămâna brânzei?