Actualitate

Campania Socială ”Față către Față” în derulare – 200 de beneficiari

2426

Continuă Campania Socială ”Față către Față”. În două săptămâni, de când s-a dat start campaniei s-a ajuns la 200 de beneficiari din cadrul Direcțiilor municipale Asistență Socială și pentru Protecția Drepturilor Copilului.

Au fost identificate persoane țintuite la pat și cu diverse dizabilități, precum și câteva familii socialmente vulnerabile.

Beneficiarii au primit produse alimentare și de uz casnic, iar pentru copii s-au împărțit dulciuri și jucării. Conform solicitărlor s-au împărțit Biblii și literatură pentru copii.

Campania a demarat la 19 decembrie și va dura până pe 19 ianuarie, ziua Bobotezei.

Darurile se adună zilnic între 10.00 și 16.00 la biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM. Tel.: 079481586.

Domnul să primească milostenia oferită de la suflet la suflet!


Articole postate de același autor
2721

Toate Bisericile Ortodoxe autocefale rămân fidele tradiției liturgice ortodoxe de împărtășire a credincioșilor

Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române, reunit în şedinţă de lucru, a transmis marţi că a luat act de „răspunsurile întâistătătorilor Bisericilor Ortodoxe autocefale adresate Patriarhului României referitoare la modalitatea de împărtășire a credincioșilor în cadrul Sfintei Liturghii în contextul pandemiei cu noul coronavirus”. „Toate Bisericile Ortodoxe autocefale rămân fidele tradiției liturgice ortodoxe de împărtășire […]