Actualitate

Vă invităm la o seară de suflet cu nevoitori de la mănăstirea Curchi

3963

Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi organizează miercuri 15 martie, ora 18.00, la biserica Universităţii de Stat din Moldova o nouă seară duhovnicească. 

După citirea Canonului de pocăinţă al Mântuitorului, va avea loc conferinţa susţinută de către nevoitorii mănăstirii Curchi: arhim. Iov (Cristea) şi arhim. Augustin (Zaborosciuc). Tema propusă este: "Efectele tămăduitoare ale "crizei" în viaţa duhovnicească sau despre simţul neîmplinirii" 

Sunt invitaţi toţi doritorii!


Articole Asemănătoare
88

Seri duhovnicești la Biserica USM: Crucea în viața crestinului

În fiecare miercuri la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM (str. M. Kogălniceanu, 67) se citește Canonul de pocăință al Domnului nostru Iisus Hristos, ora 18.00, după au loc tradiționalele Seri duhovnicești – discuţii cu tinerii la diverse teme duhovniceşti, ora 19.00. În ziua de miercuri, 30 martie, ora 19.00, tinerilor le va vorbi despre Crucea […]

Articole postate de același autor
298

Lansarea volumului: ”… Bate și ți se va deschide… ușa de la cer” semnat de prot. Ioan Plămădeală

În Duminica Tuturor Sfinților la Catedrala ”Schimbarea la Față” din capitală a avut loc lansarea celui de-al treilea volum semnat de către părintele-paroh Ioan Plămădeală. Acesta este intitulat: ”… Bate și ți se va deschide… ușa de la cer” (cuvânt-îndemn omului contemporan). Slujitori, enoriași și oaspeți au poposit după slujba duminicală pentru a participa la […]