Actualitate

Protopopiatul Chișinău, sectorul III, în ședință de lucru

2156

Marți, 27 martie 2018,  slujitorii din sectorul III al mun. Chişinău au fost convocati în şedinţă de lucru. Adunarea a fost găzduită de biserica “Sf. Arh. Mihail şi Gavriil” din or. Durleşti şi a fost prezidată de către părintele protopop prot. Zosima Toia.

 Au fost planificate un şir de activităţi pentru sărbătoarea Învierii Domnului. Au urmat probleme curente și de ordin administrativ. 

La final a avut loc Taina Sfintei Mărturisiri pentru preoții din această circumscripție.

 


Articole postate de același autor
1

Învăţaţi-vă copilul să se roage

Cât de uşor este, de exemplu, să se facă legătura între pomul de crăciun şi istoria naşterii lui Hristos. Sau cât de uşor este ca de Paşti, să le explicăm copiilor că Mântuitorul a pătimit şi a fost răstignit pentru păcatele oamenilor. Copilul va înţelege, că pentru aceasta nu trebuie să păcătuim. Îi vom spune, […]