Actualitate

Protopopiatul Chișinău, sectorul III, în ședință de lucru

2166

Marți, 27 martie 2018,  slujitorii din sectorul III al mun. Chişinău au fost convocati în şedinţă de lucru. Adunarea a fost găzduită de biserica “Sf. Arh. Mihail şi Gavriil” din or. Durleşti şi a fost prezidată de către părintele protopop prot. Zosima Toia.

 Au fost planificate un şir de activităţi pentru sărbătoarea Învierii Domnului. Au urmat probleme curente și de ordin administrativ. 

La final a avut loc Taina Sfintei Mărturisiri pentru preoții din această circumscripție.

 


Articole postate de același autor
2694

Sfânta Liturghie – spațiul întrupării reale a lui Hristos în om și a omului în Dumnezeu

  Invitat : Gheorghe Butuc, profesor Seminarul Teologic, Galați  Invitați de peste Prut Seara duhovnicească din 20 aprilie a adus bucuria unor oaspeți din România, de la Galați – pe Claudiu Balan și Gheorghe Butuc, prof. la Seminarul teologic, Galați. Intr-o săptămână neordinară pentru tinerii ortodocși, tema discuției a vizat ,,miezul’’ ortodoxiei – Sf. Împărtășanie. Postul […]