Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15532

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
79

Zidirea bisericilor transformă iadul în Rai

Într-o zi, ne-am întâlnit în locul unde începuse să se zidească noua biserică, iar părintele a zis: „Este greu lucru să ridici o biserică astăzi, îţi stau împotrivă toţi demonii.” Şi mi-a zis o anecdotă pe care o auzise în Rusia: „Cineva s-a dus în iad, dar, deoarece dorea să fie şi acolo o biserică, […]

Articole postate de același autor