Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15551

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
322

Orice pă­cat de-al tău înseamnă un cui înfipt în Trupul lui Hristos!

„Părinte, înjur!”, a spus o doamnă la spovedanie, şi duhovnicul, care-i ştia „istoria”, a pus icoana cu Răstig­nirea pe masă, i-a dat doamnei un ac şi i-a zis: „înfige-l în ochii lui Hristos!” „Niciodată n-o să fac acest lucru!”, i-a răspuns aceea, şocată. Atunci părintele i-a spus: „Dar deja îl faci! Orice pă­cat de-al tău […]

Articole postate de același autor
2389

Sfântul Ioan Teologul cinstit în rugăciune la Catedrala Mitropolitană „Nașterea Domnului” din Chișinău

În dimineața zilei de luni, 21 mai 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, PS Ioan, Episcop de Soroca, Vicar mitropolitan, a săvârșit Sfânta Liturghie la Catedrala Mitropolitană „Nașterea Domnului” din mun. Chișinău, cu prilejul prăznuirii Sfântului Apostol și Evanghelist Ioan Teologul. La această slujbă au participat clerul Sfântului locaș și […]