Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15558

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
4893

Gânduri la Duminica datornicului nemilostiv

Evanghelia din această duminică ne arata marea milostivire a lui Dumnezeu, care ne iartă gresalile noastre, dar care ne aduce aminte în acelasi timp și de datoria noastră de a ierta  greșalile altora.  Astfel dacă noi nu iertăm altora, Dumnezeu își preschimbă mila și iertarea în dreptate, pedepsindu-ne insensibilitatea și nedorința de a ierta, încât […]

Articole postate de același autor
781

Cum să mă mântuiesc?

– Părinte , ce să fac pentru ca să mă mântuiesc ? – Să nu cauți ca să te mântuieşti ! – Cum, părinte, să nu caut ca să mă mântuiesc? Păi atunci, ce să caut ? – Caută Împărăția lui Dumnezeu şi dreptatea Lui și toate celelalte ți se vor adauga ție ! – […]