Actualitate

Iubirea de sine este cauza depresiei

15553

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar.

Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie.

traducere dupa pravmir.ru


Articole Asemănătoare
163

Predică la duminica a treia dupa Rusalii

Dintre toti oamenii de pe pamant, cea mai mare raspundere inaintea lui Dumnezeu o poarta cel ce se numeste pe sine crestin; Dumnezeu le-a dat cel mai mult crestinilor, si va cere mult de la ei. Popoarelor care s-au indepartat de descoperirea primordiala a lui Dumnezeu. Dumnezeu le-a lasat natura si mintea: natura drept carte […]

Articole postate de același autor
487

ITO 2018 | Pr. Constantin Necula: Tânărul cel dintâi chemat la întâlnire cu tinerii Ortodoxiei este El, Dumnezeul nostru Înviat

Într-un cuvânt postat pe site-ul ITO2018, prefaţând evenimentul din toamnă când mii de tineri ortodocşi din întreaga lume se vor reuni la Sibiu, părintele profesor Constantin Necula vorbeşte despre tinereţe şi roadele ei, despre adevărata bucurie, Hristos, şi societatea românească actuală. „Tânărul cel dintâi chemat la întâlnire cu tinerii Ortodoxiei este El, Dumnezeul nostru Înviat”, spune părintele […]