Actualitate

În Bolivia o statuie a Fecioarei Maria a început să sângereze în faţa credincioşilor

112

Statuia Fecioarei Maria dintr-o biserică din Bolivia a început să sângereze în faţa credincioşilor, oamenii sunt convinşi că e vorba de unsemn divin care anunţă nenorociri.

Credincioşii dintr-o regiune rurală a Boliviei spun că statuia Fecioarei Maria a început să verse lacrimi de sânge în urmă cu o săptămână, potrivit The Mirror. Urme de sângerare au apărut ulterior şi pe braţele statuii.

Oamenii sunt convinşi că asistă la un miracol, dar rămâne ca Vaticanul să ateste acest fapt petrecut în biserica catolică din rezervaţia amazoniană Manuripi-Heath, în regiunea Pando din Bolivia.

Preotul Jose Luis Mamani a făcut anunţul că statuia Maicii Domnului prezintă urme de sânge la ochi şi braţe. Probe ale substanţei roşii au fost prezervate pentru analize de laborator.

sursa realitatea.net


Articole Asemănătoare
210

Astăzi tot răul vine de la necredinţă

Gheronda, văd că unii oameni care nu cred în Dumnezeu sunt stăpâniţi de o dorinţă puternică de a cunoaşte lumea, de a călători, de a se distra. – Când omul nu crede în viaţa de apoi, caută să cunoască lumea, să se bucure în această viaţă ba de una, ba de alta. Şi în cele […]

Articole postate de același autor
296

Oamenii buni nu se ceartă

Să ştiţi că numai oamenii răi se ceartă, oamenii buni nu se ceartă. Un bun şi-un rău nu se ceartă, că cel bun cedează şi cearta-i gata. Zice că erau într-o pustie doi călugări şi tare bine se înţelegeau unul cu altul. Şi unul dintre ei o zis: Hai să ne certăm şi noi o […]