Actualitate

„Dacă mă iubești…dă-Mi păcatele tale”

7725

Un om îşi dorea foarte mult să-I mulțumească lui Dumnezeu și se ruga în felul următor: "Doamne,ce aş putea să-Ţi ofer ". Într-o zi Dumnezeu i-a răspuns: "Nu am nevoie de nimic. Tot ce ai, deja este al Meu, căci Eu ţi le-am dat."

Omul însă a insistat: "Cum aş putea totuşi să-Ţi răsplătesc, ce aş putea să-Ţi dau". Atunci Dumnezeu i-a zis: "Dacă mă iubești...dă-Mi păcatele tale."


Articole Asemănătoare
18687

Filofteia

Nimic nu este întîmplător. Fiecare om ce apare în viaţa noastră este trimis de Dumnezeu. Fiecare cunoştinţă este o lecţie de viaţă. Dacă încă n-aţi conştientizat aceasta, în scurt timp o veţi face. Iată şi lecţia mea. Într-o vineri seara plănuiam să merg la conferinţă. Aveam şi un bilet rezervat… Seara de joi eram convinsă […]

Articole postate de același autor
7324

Copilul vine pe lume cu zestrea pe care o sădeşti tu

Copilul trebuie să fie conceput cu vreo sută de ani înainte să fie conceput, dar aceasta înseamnă multă educaţie din familie şi este o altă problemă. Copilul vine pe lume cu zestrea pe care o sădeşti tu, cu starea pe care o ai în timpul sarcinii, cu atitudinea pe care o ai ca soţ, apoi […]