Actualitate

Ce s-ar intampla dacă ne-am trata mătăniile la fel cum ne purtăm cu telefoanele mobile?

5426
 

Cum ar fi?

Сe-ar fi dacă le-am purta mereu cu noi?

Ce ar fi dacă le-am parcurge de câteva ori pe zi?

Cum ar fi dacă ne-am întoarce după ele dacă le uităm?

Cum ar fi să le folosim pentru a primi mesaje mai clare și de încredere?

Cum ar fi dacă ne-am purta cu ele de parcă n-am supraviețui fără?

Și dacă le-am da copiilor drept cadou și i-am învăța cum să le folosească?

Cum ar fi dacă le-am folosi în timp ce călătorim?

Cum ar fi dacă le-am folosi în caz de urgență?

Și încă ceva:

Contrar telefonului mobil, nu trebuie să ne facem griji că mătăniile noastre vor fi deconectate- factura a fost deja plătită.


Articole Asemănătoare
608

Invidia distruge orice bucurie:

Un om a nimerit în rai. Peste tot îl întâmpinau oameni veseli, prietenoşi şi fericiţi. După un timp el l-a rugat pe un înger: – Aş putea să văd şi cum e în iad? Doar o clipă! – Bine, să mergem. Au ajuns în iad. Srpre suprinderea omului, peisajul, ocupaţiile oamenilor, mai toate erau la […]

Articole postate de același autor
2773

Slujba Vecerniei cu cinul iertării la Catedrala mitropolitană din Chișinău

„De-ți vei aduce darul tău la Altar și acolo-ți vei aduce aminte că fratele tău are ceva asupra ta, lasă acolo darul și mergi mai întâi de te împacă cu fratele tău și apoi venind, adu darul tău” (Matei 5, 23-24). Mitropolitul Vladimir a oficiat slujba Vecerniei cu Cinul iertării la Catedrala Mitropolitană. Alături de […]