Actualitate

Ce s-ar intampla dacă ne-am trata mătăniile la fel cum ne purtăm cu telefoanele mobile?

5428
 

Cum ar fi?

Сe-ar fi dacă le-am purta mereu cu noi?

Ce ar fi dacă le-am parcurge de câteva ori pe zi?

Cum ar fi dacă ne-am întoarce după ele dacă le uităm?

Cum ar fi să le folosim pentru a primi mesaje mai clare și de încredere?

Cum ar fi dacă ne-am purta cu ele de parcă n-am supraviețui fără?

Și dacă le-am da copiilor drept cadou și i-am învăța cum să le folosească?

Cum ar fi dacă le-am folosi în timp ce călătorim?

Cum ar fi dacă le-am folosi în caz de urgență?

Și încă ceva:

Contrar telefonului mobil, nu trebuie să ne facem griji că mătăniile noastre vor fi deconectate- factura a fost deja plătită.


Articole Asemănătoare
1172

O frumoasă pildă din care multe se pot învăţa…

  Într-o biserică se întâmpla să vină cu regularitate un bătrânel în haine ponosite. Lumea, evident, se îmbrăca frumos la biserică, îşi lua – vorba ceea – hainele de duminică. Bătrânelului în schimb părea să nu-i pese. Haina murdară, prăfuită, pantaloni pătaţi… Aşa că oamenii au început să fie deranjaţi de treaba asta şi i-au […]

Articole postate de același autor
471

A fost sfințită biserica cu hramul Nașterea Maicii Domnului, de pe teritoriul penitenciarului nr. 15 din Cricova

Marți, 31 mai, biserica, recent amenajată, de pe teritoriul penitenciarului nr. 15 din Cricova, care poartă hramul în cinstea Nașterii Preasfintei Născătoare de Dumnezeu a primit binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Vladimir, Mitropolit al Chişinăului şi al Întregii Moldove, alături de care au coliturghisit un sobor de preoți capelani din cadrul Sectorului Sinodal Activitate Pastorală în Instituții Penitenciare. La serviciul divin […]