Actualitate

Seri duhovnicești la biserica USM, invitat: prof. dr. Gheorghe Butuc (Galați, România)

431

În fiecare miercuri la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM (str. M. Kogălniceanu, 67) se citește Canonul de pocăință al Domnului nostru Iisus Hristos, ora 18.00, după au loc tradiționalele Seri duhovnicești – discuţii cu tinerii la diverse teme duhovniceşti, ora 19.00.

În ziua de miercuri, 20 aprilie, ora 19.00, tinerilor le va vorbi despre „Sfânta liturghie: Spațiul întrupării reale a lui Hristos în om și a omului În Dumnezeu” prof. dr. Gheorghe Butuc din Galaţi, România.

Sunt invitaţi toţi doritorii!

13014932_592787164216893_955664763_n


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
364

De câtă dragoste și iertare este capabilă o inimă de mamă!

Mama iubeşte pe fiul ori pe fiica ce s-a îndepărtat de cale încă mai puternic decât pe copiii ascultători şi plini de grijă; doar Dumnezeu ştie câte rugăciuni stăruitoare, din adâncul inimii sale de mamă, se ridică spre înaltul cerului pentru aceşti copii care pier şi de ce iertare fără de margini este capabilă o inimă […]