Actualitate

Seri duhovnicești la biserica USM, invitat: prof. dr. Gheorghe Butuc (Galați, România)

433

În fiecare miercuri la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM (str. M. Kogălniceanu, 67) se citește Canonul de pocăință al Domnului nostru Iisus Hristos, ora 18.00, după au loc tradiționalele Seri duhovnicești – discuţii cu tinerii la diverse teme duhovniceşti, ora 19.00.

În ziua de miercuri, 20 aprilie, ora 19.00, tinerilor le va vorbi despre „Sfânta liturghie: Spațiul întrupării reale a lui Hristos în om și a omului În Dumnezeu” prof. dr. Gheorghe Butuc din Galaţi, România.

Sunt invitaţi toţi doritorii!

13014932_592787164216893_955664763_n


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
661

Vom trece prin această viaţă prin multe şi felurite ispite

Copilul meu, trebuie să înţelegem că vom trece prin această viaţă prin multe şi felurite ispite. Adesea vom stropi fiecare pas al vieţii noastre cu lacrimi şi suspine amare. În acest mod a voit Atotînţeleptul Dumnezeu ca omul să trăiască. Dar chiar El Însuşi nu a făcut excepţie de la această lege, câtă vreme întreaga […]