„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

“Să mâncăm pentru a trăi, nu să trăim pentru a mânca” este tema conferinței zilei de miercuri, 21 martie 2018, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM. Invitatul serii este Mariana Zubatîi. Medic generalist cu competențe în metabolism și nutriție. Aflându-ne în perioada Postului Mare, ne-am gândit să abordăm diverse aspecte ale […]

Ca să fii singur, ca să trăieşti izolarea în adâncul ei nu e nevoie astăzi să te refugiezi în pădure. Sau să pleci în deşert, ori să urci pe culmea vreunui munte pentru a te sihăstri acolo. Nu. E suficient să stai în oraş şi să nu ai prieteni sau rude în localitate. Cu cât […]