„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

Miercuri, 13 decembrie, când este sărbătorit Sfântul Apostol Andrei, cel Întâi Chemat, Biserica “Întâmpinarea Domnului” a Universităţii de Stat va găzdui o întâlnire de suflet cu genericul „Tradiţii şi obiceiuri de Sfântul Andrei- între mit și realitate”. La această întâlnire sunt invitați dl Ion Vicol, autorul romanului creștin ”Noaptea Sfântului Andrei”, care va prezenta romanul său și […]

Fiecare dintre noi trebuie să ia aminte: demonii nu au putere să ne biruiască decât dacă noi singuri ne predăm lor. Ei pot doar să ne ispitească și nimic mai mult! Chiar și atunci când ne ispitesc, ne sunt folositori, deoarece devin pricină a slăvitei noastre încununări, dacă ne împotrivim lor până la capăt. Căci atâta […]