„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

Miercuri, 23 noiembrien 2016, arhimandritul Augustin (Zaborosciuc), nevoitor al mănăstirii Curchi, s-a întâlnit cu tinerii Asociaţiei Studenţilor Creştini Ortodocşi. Tema propusă a fost: Cine-l Omoară pe Hristos? Într-un anumit sens fiecare dintre noi o face. Noi nu-i permitem să intre în viața noastră, izgonind harul Lui să lucreze în sufletele noastre. Noi suntem cei care […]

Cu binecuvîntarea Preasfinţitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, miercuri, 23 august 2016, în incinta Paraclisului „Icoana Maicii Domnului, Grabnică Ascultătoare” din orașul Călăraşi, s-a desfășurat Adunarea Ordinară a circumscripţiei Călăraşi. Adunarea a fost prezidată de Protopopul raionului Călărași, Protoiereul Grigorie DODON. În cadrul adunării, după cum este binecuvîntarea Chiriarhului, a fost pusă în dezbatere o temă și […]