


„Efectele tămăduitoare ale deznădejdii”: Tema discuției cu Arhim. Augustin (Zaboroșciuc)
„Efectele tămăduitoare ale deznădejdii”, este tema conferinței zilei de miercuri, 27 martie 2019, ora 18.00, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM. Invitatul acestei seri este Arhim. Augustin (Zaboroșciuc), nevoitor ai mănăstirii Curchi. Sunt invitaţi toţi doritorii!

Patima vorbirii de rău
O altă patimă foarte primejdioasă, care se strecoară atât de uşor şi pare a se motiva mereu şi îşi face loc imediat între toţi este vorbirea de rău. Sunt convins că cei mai mulţi care îşi pierd sufletele, şi le pierd pentru această neînfrânare împătimită a limbii. Nu ştii să vindeci, dar ştii să deschizi, […]







