Actualitate

Să ne mai uităm și în Sus puțin!

4615

Un creștin a mers să viziteze pe preotul său care era bolnav. Când l-a văzut la pat, și-a exprimat compătimirea și tristețea sa. Dar lucrătorul Domnului i-a răspuns:

– Nu trebuie să te mâhnești deloc. Știi de ce Dumnezeu ne lasă de multe ori să cădem pe spate? (se referea la faptul de a sta bolnav la pat).

– Nu știu, i-a răspuns acela.

– Ca să ne mai uităm și în Sus puțin!

www.marturieathonita.ro


Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole postate de același autor
505

Temele discutate de Patriarhul Rusiei și Patriarhul României la întâlnirea privată

Patriarhul Moscovei şi al Întregii Rusii şi Patriarhul României au avut joi, în cursul serii, o întâlnire privată. Întrevederea s-a desfăşurat în salonul Dignitas din Palatului Patriarhiei. În cadrul dialogului, conducătorii celor două Biserici au făcut schimburi de informații cu privire la problemele bisericești și relațiile dintre cele două Patriarhii, informează serviciul de presă al […]