Actualitate

Să ne mai uităm și în Sus puțin!

4622

Un creștin a mers să viziteze pe preotul său care era bolnav. Când l-a văzut la pat, și-a exprimat compătimirea și tristețea sa. Dar lucrătorul Domnului i-a răspuns:

– Nu trebuie să te mâhnești deloc. Știi de ce Dumnezeu ne lasă de multe ori să cădem pe spate? (se referea la faptul de a sta bolnav la pat).

– Nu știu, i-a răspuns acela.

– Ca să ne mai uităm și în Sus puțin!

www.marturieathonita.ro


Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole postate de același autor
74

Întuneric și Lumină

Întuneric și Lumină Se tot ceartă în grădină, Trag de-un suflet – stânga, dreapta, Fiecare de o mână vrea să-l țină: -Hai cu mine, fără teamă, Întunericul se-arată, Dacă vrei să nu ai lacrimi Inima ți-o fă de piatră! Să n-ai milă, nici regrete, Fii ca boțul cel de gheață, Fii hain, cumplit și rece, […]