Actualitate

Poate e timpul să-I dăruim Lui Hristos daruri?! Să-l bucurăm!

73

Hristos este darul nostru cel mai de preț, pe care Dumnezeu a vrut să ni-L ofere. Dacă ne oprim pentru un moment și medităm la viața noastră, la toate câte ne-a oferit Bunul Dumnezeu, oare nu ar merita să-I dăruim și noi lucrările noastre, ba chiar toată viața noastră. Ar fi poate prea greu să începem cu schimbări radicale, dar cele mai frumoase lucrări se fac încet, pas cu pas. Și toate din dragoste, cu acea dragoste pe care Domnul ne-o dăruiește nu pentru ceva anume, dar ca o dragoste în dar, o dragoste sinceră din care izvorărsc atâtea alte daruri. Poate e timpul să-I dăruim Lui Hristos daruri?! Să-l bucurăm!

  Pentru subtitrarea în limba română, dați click în bara de jos pe Subtitles/CC  

Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
267

Mai bine este a mânca pâine uscată, dar cu dragoste..

Smeriţi-vă fraţilor, şi iubiţi-vă unul pe altul, şi Dumnezeul păcii şi al dragostei va fi cu voi! Că nu este nimic mai bun decât sunt pacea şi dragostea. Că prin acestea se strică războiul şi toată răutatea. Fiţi unul faţă de altul milostivi şi buni, precum a zis Hristos: „Poruncă nouă dau vouă, să vă […]

Articole postate de același autor
1798

„Mărturisirea adevărului prin apărarea vieții!” – Training despre „menirea familiei și aportul inestimabil în perpetuarea vieții pe pământ” în Parohia Lucășeuca, Vicariatul de Orhei

„Familia creștină reprezintă locul dăruirii de sine și al rugăciunii reciproce în vederea înveșnicirii unirii soților în comuniunea sfinților!” În duminica a V-a a Postului Mare, în ziua prăznuirii Preacuvioasei Maici Maria Egipteanca, cu binecuvântarea PS Siluan al Orheiului, în Parohia cu hramul „Sf. Treime” din s. Lucășeuca, Vicariatul de Orhei (preot-paroh Prot. Iulian Rață), […]