Actualitate

Mitropolitul s-a întâlnit cu conducerea Companiei Naționale de Asigurări în Medicină

1847

În seara zilei de 24 decembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la sediul mitropolitan pe dna Valentina Buliga, director general al Companiei Naționale de Asigurări în Medicină.

S-a discutat despre modalitatea organizării, desfăşurării şi dirijării procesului de asigurare obligatorie de asistenţă medicală pentru diverse categorii de slujitori și nevoitori.

Dna V. Buliga și-a exprimat deschiderea de a veni cu tot suportul întru soluționarea problemelor cu care se confruntă clerul bisericesc, care nu beneficiază la moment de asigurare obligatorie de asistență medicală.


Articole postate de același autor
1279

Acces mai sigur la Mănăstirea rupestră Țipova. A fost dat startul proiectului de modernizare a traseului turistic

Accesul la Mănăstirea rupestră Țipova din cadrul Rezervația Peisagistică Saharna-Ţipova va deveni mai sigur și mai accesibil pentru vizitatori, odată cu implementarea proiectului de amenajare a scărilor de acces și a traseului pietonal. Inițiativa presupune intervenții pe 16 secțiuni ale traseului, având ca scop îmbunătățirea condițiilor de vizitare, protejarea patrimoniului istoric și conservarea elementelor naturale […]