Actualitate

Mitropolitul s-a întâlnit cu conducerea Companiei Naționale de Asigurări în Medicină

1850

În seara zilei de 24 decembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la sediul mitropolitan pe dna Valentina Buliga, director general al Companiei Naționale de Asigurări în Medicină.

S-a discutat despre modalitatea organizării, desfăşurării şi dirijării procesului de asigurare obligatorie de asistenţă medicală pentru diverse categorii de slujitori și nevoitori.

Dna V. Buliga și-a exprimat deschiderea de a veni cu tot suportul întru soluționarea problemelor cu care se confruntă clerul bisericesc, care nu beneficiază la moment de asigurare obligatorie de asistență medicală.


Articole postate de același autor
4265

Grija pentru copii să i-o predați lui Hristos și Maicii Domnului

Grija pentru copii să i-o predați lui Hristos și Maicii Domnului. Să rostim ceea ce spunem mereu la Sfânta Liturghie: “Pe noi înșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să i-o dăm.” Dacă omul face acest lucru, și-a rezolvat toate problemele. Învățați-vă să-i spuneți Maicii Domnului: “Maica Domnului, pe copiii […]