Actualitate

Mitropolitul s-a întâlnit cu conducerea Companiei Naționale de Asigurări în Medicină

1842

În seara zilei de 24 decembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la sediul mitropolitan pe dna Valentina Buliga, director general al Companiei Naționale de Asigurări în Medicină.

S-a discutat despre modalitatea organizării, desfăşurării şi dirijării procesului de asigurare obligatorie de asistenţă medicală pentru diverse categorii de slujitori și nevoitori.

Dna V. Buliga și-a exprimat deschiderea de a veni cu tot suportul întru soluționarea problemelor cu care se confruntă clerul bisericesc, care nu beneficiază la moment de asigurare obligatorie de asistență medicală.


Articole postate de același autor
3096

Rugăciunea de fiecare zi a Sfinților Stareți de la Optina

Doamne, dă-mi să întâmpin cu liniște sufletească tot ce-mi va aduce ziua care începe. Dă-mi să mă predau cu totul voii Tale sfinte. În fiecare ceas al acestei zile povățuiește-mă în toate și ajută-mă. Chiar dacă aș primi necazuri și nenorociri în timpul zilei, învață-mă să le primesc cu sufletul liniștit și cu credință tare, […]