Actualitate

Mitropolitul s-a întâlnit cu conducerea Companiei Naționale de Asigurări în Medicină

1845

În seara zilei de 24 decembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la sediul mitropolitan pe dna Valentina Buliga, director general al Companiei Naționale de Asigurări în Medicină.

S-a discutat despre modalitatea organizării, desfăşurării şi dirijării procesului de asigurare obligatorie de asistenţă medicală pentru diverse categorii de slujitori și nevoitori.

Dna V. Buliga și-a exprimat deschiderea de a veni cu tot suportul întru soluționarea problemelor cu care se confruntă clerul bisericesc, care nu beneficiază la moment de asigurare obligatorie de asistență medicală.


Articole postate de același autor
1678

Mănăstirea Sireți a găzduit Pelerinajul Tinerilor

Cea de-a XV-a ediție a Pelerinajului Tinerilor s-a desfășurat în Duminica dinaintea Înălțării Sf. Cruci. Sute de credincioși au pornit de la biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM, purtând semnul Sfintei Cruci, steaguri și icoane, intonând troparul și condacul praznicului, precum și mulțumind Domnului pentru Jertfa pe care a adus-o de dragul omenirii. Pelerinii au […]