Actualitate

La hramul bisericii „Sfânta Treime” din Scumpia

2705

Luni, 21 iunie 2021, când Biserica Ortodoxă a sărbătorit venirea Sfântului Duh în chip de limbi de foc peste sfinții Apostoli, clopotele bisericii „Sfânta Treime” din satul Scumpia, raionul Fălești, și-au chemat enoriașii să prăznuiască hramul prin rugăciune.

Sfânta Liturghie a fost oficiată de părintele-paroh, protoiereul mitrofor Alexandru Negură, iar răspunsurile la strană au răsunat foarte armonios de corul parohial, condus de preoteasa Tatiana Negură.

La final, creștinii au mulțumit părintelui Alexandru pentru organizarea hramului și împreună-rugăciune, apoi au fost miruiți și li s-au împărțit anaforă.

Sursa: ephbalti.md


Articole postate de același autor
2497

„Soțiile noastre poartă în metamorfoza corpului lor istoria familiei, semne firești ce țin de iubire.”

Recent declarațiile lui George Buhnici despre femei, un influencer cu peste un milion de abonați, au dat naștere la mai multe valuri mediatice. Acesta critica trupul mai puțin perfect al femeii, faptul că pielea lor capătă vergeturi. Unul dintre răspunsuri aparține lui Eduard Dumitrache, colaborator și la blogul nostru: „Soția mea după trei nașteri nu […]