Actualitate

De sărbători să fim mai buni!

2968

De sărbători haideţi să fim mai buni, să aducem magia sărbătorilor de iarnă şi bucurie pe chipurile celor mai trişti ca noi. E un îndemn pe care l-au urmat şi elevii de la Liceul Teoretic "George Meniuc" din capitală.
sursa http://jurnaltv.md/


Articole postate de același autor
2224

Colaboratori din cadrul unității 1002 DTC, MAI, au primit Sfânta Împărtășanie

La biserica militară cu hramul „Minunea Sf. Arhanghel Mihail” din capitală, amplasată în incinta unității 1002 DTC, MAI a fost săvârșită Liturghia Darurilor mai înainte sfințite de către Preacuviosul Părinte Arhimandrit Nicolae Roșca, Președintele Sectorului Sinodal Activitate Pastorală în structurile MAI și un sobor de preoți de la Mănăstirea Ciuflea. La serviciul divin au participat […]