De sărbători haideţi să fim mai buni, să aducem magia sărbătorilor de iarnă şi bucurie pe chipurile celor mai trişti ca noi. E un îndemn pe care l-au urmat şi elevii de la Liceul Teoretic "George Meniuc" din capitală.
sursa http://jurnaltv.md/


De sărbători haideţi să fim mai buni, să aducem magia sărbătorilor de iarnă şi bucurie pe chipurile celor mai trişti ca noi. E un îndemn pe care l-au urmat şi elevii de la Liceul Teoretic "George Meniuc" din capitală.
sursa http://jurnaltv.md/

Să-i spui unui tânăr să se înfrâneze trebuie, în primul rând, să înţelegi ce înseamnă acest lucru. Acum, motto-urile de care aceştia se conduc în viaţă sunt cam stranii. Tinerii sunt îndemnaţi să se îndulcească din plin din cele oprite ale vieţii pământeşti şi să-şi trăiască clipa la maxim, să nu piardă nimic din ceea […]