Actualitate

De sărbători să fim mai buni!

2961

De sărbători haideţi să fim mai buni, să aducem magia sărbătorilor de iarnă şi bucurie pe chipurile celor mai trişti ca noi. E un îndemn pe care l-au urmat şi elevii de la Liceul Teoretic "George Meniuc" din capitală.
sursa http://jurnaltv.md/


Articole postate de același autor
340

Sfințirea Gimnaziului din s. Brăviceni, r-nul Orhei

La 21 noiembrie 2017, în ziua prăznuirii Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, protectorii cerești ai I. P. Gimnaziul din s. Brăviceni, Orhei, cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, Episcop de Orhei și Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, și la inițiativa Dnei Raisa Mațenco, Directorul instituției publice de învățământ, dimpreună cu Directorul adjunct al instituției, […]