Actualitate

Dacă pui la suflet răutatea celor răi, atunci unde mai pui bunătatea celor buni?

2339

Sunt oameni care te-ar distruge, te-ar termina de ciudă, de ură și egoism! Dar sunt și oameni care te-ar aduna de jos, ar aduna fiecare bucățică din tine, cu respect și sfială, te-ar face la loc întreg și te-ar pune în cel mai drag loc al lor, în inimă!

Deci, nu luați seama la răutatea unora, ci bucurați-vă de respectul, dragostea, iubirea și simpatia altora!

Dacă pui la suflet răutatea celor răi, atunci unde mai pui bunătatea celor buni?

(Pr. Ioan Danci)


Articolul Următor
Articole postate de același autor
2538

Rectoratul și Biserica USM alături de angajații și studenții instituției

Oamenii lumești își împărtășesc bucuriile cu cei dragi, iar cei duhovnicești – cu aproapele lor, care are cea mai mare nevoie. Astfel, pe 28 august, de praznicul Adormirii Maicii Domnului, Rectoratul USM, în parteneriat cu Biserica „Întâmpinarea Domnului”, au derulat un act de caritate inedit. În primă fază, au fost donate zeci de seturi vestimentare, […]