Actualitate

Campania ”Față către față” la Centrul ”Casa Gavroche”

2730

Duminică, 20 decembrie, în cea de-a doua zi a Campaniei ”Față către față” s-a ajuns la Centrul de reabilitare socială a copiilor ”Casa Gavroche” din capitală.

Instituția a fost asigurată cu produse alimentare, iar copiii mângâiați cu dulciuri.

Este de menționat faptul că parohia ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM de zece ani colaborează cu această instituție, interacționând cu copiii de aici și organizându-le diverse bucurii.


Articole postate de același autor
2093

Municipiul Bălți își sărbătorește hramul

Astăzi, 22 mai, municipiul Bălți își sărbătorește ocrotitorul ceresc – Sfântul Ierarh Nicolae. Sobor de slujitori din cadrul Eparhiei de Bălți și Fălești, în frunte cu PS Episcop Marchel, s-a adunat în centrul urbei pentru oficierea Sfintei Liturghii praznicale. Ierarhul a transmis un mesaj de felicitare atât celor prezenți la rugăciune, cât și locuitorilor municipiului, […]