Actualitate

Campania ”Față către față” la Centrul ”Casa Gavroche”

2718

Duminică, 20 decembrie, în cea de-a doua zi a Campaniei ”Față către față” s-a ajuns la Centrul de reabilitare socială a copiilor ”Casa Gavroche” din capitală.

Instituția a fost asigurată cu produse alimentare, iar copiii mângâiați cu dulciuri.

Este de menționat faptul că parohia ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM de zece ani colaborează cu această instituție, interacționând cu copiii de aici și organizându-le diverse bucurii.


Articole postate de același autor
5511

Fără Dumnezeu, doctorul nu poate să vindece rana

Cum să ne rugăm lui Dumnezeu dacă ne rugăm mereu de oameni, care fără ajutorul lui Dumnezeu nu pot să ne ajute cu nimic? Fără Dumnezeu, doctorul nu poate să vindece rana, nici viteazul să dea ocrotire, nici dascălul să înveţe pe alţii, nici preotul să vestească adevărul. Dacă ne rugăm cu osârdie de mijlocitori, […]