Actualitate

Campania ”Față către față” la Centrul ”Casa Gavroche”

2729

Duminică, 20 decembrie, în cea de-a doua zi a Campaniei ”Față către față” s-a ajuns la Centrul de reabilitare socială a copiilor ”Casa Gavroche” din capitală.

Instituția a fost asigurată cu produse alimentare, iar copiii mângâiați cu dulciuri.

Este de menționat faptul că parohia ”Întâmpinarea Domnului” din incinta USM de zece ani colaborează cu această instituție, interacționând cu copiii de aici și organizându-le diverse bucurii.


Articole postate de același autor
3482

ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit Slujba Prohodului pentru nou-adormitul rob a lui Dumnezeu, Eugen Chiriac

Luni, 25 mai 2020, ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit Slujba Prohodului la Mănăstirea Ciuflea din Capitală pentru nou-adormitul rob a lui Dumnezeu, Eugen Chiriac. La Prohod, alături de Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova au înălțat rugăciuni: PS Anatolie, Episcop de Cahul și Comrat, PS Petru, Episcop de Ungheni și Nisporeni, PS Nicodim, Episcop de Edineț […]