Actualitate

Biserica împărtășește tuturor din sărbătoarea Învierii Domnului

351

Bucurii pentru cei mici la casa de copii Florești. Cu binecuvântarea Blagocinului orașului Florești un grup de preoți au adus daruri, cu ocazia sărbătoririi Învierii Domnului. Copiilor li s-au adus prăjituri, sucuri, rulade, bomboane, ceaiuri, precum și colaci.

Mulțumim Dnei Tatianei pentru că ne permite ca să venim la acești copii dragi nouă, tot odată și arătându-le că biserica nici o dată nu uită de ei. La fel la rândul ei Dna Tatiana a mulțumit protopopului Ilie Munteanu pentru că nu uită niciodată de copii.

În această perioadă mulțimea preoților din țară au dus daruri la grădinițe, centre de plasament, aziluri de bătrâni, pentru a bucura pe toți din bucuria sărbătorii Învierii Domnului.

sursa http://tinarulortodox.blogspot.md


Articole postate de același autor
497

Сe facem cu tinerii noștri „obosiți” de viață?!

A rămas în urmă perioada examenelor de absolvire. Tot mai mulți tineri surmenați zic că nu mai au puteri și nici chef de nimic. S-au consumat de tot cu examenele de BAC, licență, master etc. Unii dintre ei sunt prea categorici și nu acceptă decât note maxime. Au fost educați să tindă a fi perfecționiști […]