Actualitate

Biserica împărtășește tuturor din sărbătoarea Învierii Domnului

345

Bucurii pentru cei mici la casa de copii Florești. Cu binecuvântarea Blagocinului orașului Florești un grup de preoți au adus daruri, cu ocazia sărbătoririi Învierii Domnului. Copiilor li s-au adus prăjituri, sucuri, rulade, bomboane, ceaiuri, precum și colaci.

Mulțumim Dnei Tatianei pentru că ne permite ca să venim la acești copii dragi nouă, tot odată și arătându-le că biserica nici o dată nu uită de ei. La fel la rândul ei Dna Tatiana a mulțumit protopopului Ilie Munteanu pentru că nu uită niciodată de copii.

În această perioadă mulțimea preoților din țară au dus daruri la grădinițe, centre de plasament, aziluri de bătrâni, pentru a bucura pe toți din bucuria sărbătorii Învierii Domnului.

sursa http://tinarulortodox.blogspot.md


Articole postate de același autor
615

Adevăraţii închinători…

–  Unii spun: “În această bisericuţă intimă, trăiesc Sfânta Liturghie; într-o biserică mare n-o trăiesc. Dacă este vreo bisericuţă văruită în alb, nu simt nimic, dacă însă este pictată, are catapeteasmă frumoasă etc. Acolo trăiesc Sfânta Liturghie”. Asta este pentru un om care n-are poftă de mâncare şi-i pui puţină sare, puţin piper, ca să-i […]