Actualitate

Avem slujitori care tac și fac. Să le dăm o mână de ajutor

305
  De câţiva ani preotul Marin Cij, tată a 6 copii, a iniţiat construcţia unei biserici pe teritoriul Spitalului Municipal "Sf. Arh. Mihail" cu acelaşi hram. Astăzi l-am vizitat şi am văzut câte s-au făcut şi câte mai urmează. În demisol rugăciunea, la etaj construcţia, în spital pastoraţia, acasă porăiala cu copiii, dar peste tot cu aceeaşi dragoste şi răbdare. Să dăm o mână de ajutor pentru a continua această lucrare bineplăcută Domnului. Îl puteţi contacta direct pe părintele Marin - 00373/ 69506453

Preot Octavian Moșin

     

Articole Asemănătoare
217

„Doamne, rămâi cu noi” – Duminica a V-a după Cincizecime la Biserica USM

Biserica Ortodoxă se află astăzi, 24 iulie 2016, în Duminica a V-a după Rusalii, cea a vindecării celor doi demonizaţi din Gadara. La Sfânta Liturghie, în bisericile ortodoxe s-a citit fragmentul evanghelic de la Sf. Ev. Matei (cap. 8, vs. 28-34, cap. 9 vs. 1). La Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM, slujba Sfintei Liturghii […]

Articole postate de același autor
572

Rugăciunea nu trebuie să fie o normă, ci o necesitate

Multe familii credincioase, care își educă copiii într-un zelotism exagerat, ținându-i în picioare ore întregi la paraclise și acatiste se miră ca aceștia, când se apropie de adolescență, încep să nu mai umble la biserică. Sfântul Teofan Zăvorâtul, care a fost un mare ascet, îi mustră pe părinții care fac acest lucru. El le recomandă […]