Actualitate

Elevii Seminarului Teologic Ortodox din Chișinău au participat la campania de plantare a arborilor

2127

Elevii Seminarului Teologic Ortodox din Chișinău au participat la campania de plantare a arborilor în municipiul Chișinău, în parcul “La izvor”, împreună cu elevii din mai multe instituții de învățământ din Chișinău.

Sub ghidarea angajaților direcției Spații Verzi planul de înverzire a parcului a decurs cu succes, într-un anturaj plin de entuziasm și bună dispoziție. Elevii au avut o atitudine serioasă, demonstrând un spirit civic dezvoltat.

Elevii seminarului au plantat împreună un arbore al Seminarului, în semn de amintire. Ei vor merge periodic în vizită să observe creșterea arborelui.

Mulțumim Primăriei Municipiului Chișinău și Consiliului Municipal al Elevilor Chișinău pentru activitatea educativă organizată!

Sursa: teologie.md


Articole postate de același autor
718

Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur şi simplu, varsă-ţi inima ta în faţa Lui

Rugăciunea trebuie făcută în limbajul cel mai direct. Mă gândesc la părintele Sofronie care ne vorbea de o persoană ce l-a întrebat: „Cum să mă rog lui Dumnezeu?“ Şi nu ştia părintele Sofronie, în zilele acelea, că persoana respectivă, o anglicană, căutase un răspuns potrivit la mai mulţi preoţi şi la mulţi duhovnici din Anglia […]