Actualitate

Studiu biblic la biserica USM

245

În fiecare zi de marți, ora 18.00, sunteți invitați la Biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta Universității de Stat din Moldova la un studiu introductiv în Noul Testament.

Inițiativa vine din partea administratorilor paginii creștine de pe rețeua Facebook ”Cu noi este Dumnezeu”, care vor asigura în mod gratuit câte o Biblie pentru fiecare învățăcel. Cursul va fi predat de către preotul Octavian Moșin, doctor în teologie, conferențiar universitar. Înscrierea va avea loc pe 18 septembrie, ora 18.00, la biserica USM.


Articole Asemănătoare
2620

Seri duhovnicești la Biserica USM: „Tinerii Prieteni ai Bisericii”

În ziua de miercuri, 11 mai, ora 19.00, la întâlnirea cu tinerii este așteptat diaconul Andrei Enache. Tema propusă: “”Tinerii Prieteni ai Bisericii”. Vor fi abordate următoarele probleme: 1. Cine sunt adevărații prieteni ai Bisericii. 2. Cum pot tinerii să ajute Biserica. 3. Ce le poate oferi Biserica tinerilor – sfaturi practice pentru mobilizarea activitătii […]

Articole postate de același autor
50

Nu trebuie să-ţi pleci capul şi să abdici, oricare şi oricum ar fi păcatul

Diavolul ţânteşte acest mare obiectiv: să ne despartă de Dumnezeu. Nu-i va fi uşor să o facă direct, că aşa s-au încununat mulţi creştini care au simţit în ei puterea credinţei, ştiind că omul e făcut de Dumnezeu singur, numai pentru Dumnezeu şi nu se pot despărţi de El. Satana, care n-are o clipă de […]