„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!
În fiecare miercuri la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM (str. M. Kogălniceanu, 67) se citește se citește Acatistul Sf. Duh, pentru luminarea minţii şi reuşită la învăţătură, ora 18.00, după au loc tradiționalele Seri duhovnicești – discuţii cu tinerii la diverse teme duhovniceşti, ora 19.00. În ziua de miercuri, 17 februarie, ora 19.00, la […]
Mărturia unei soții Ani întregi m-am rugat pentru bărbatul meu. În ultima vreme, deoarece nu avea cu ce se îndeletnici, stătea ceasuri întregi înaintea televizorului. Dormea cu el aprins. Înlăuntrul său Îl respecta pe Dumnezeu, însă la exterior nu se străduia pe cât ar fi trebuit. Eu încercam să-l ajut cu cuvintele mele să […]