„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

În seara zilei de miercuri, 06 decembrie 2017, arhimandritul Iov (Cristea), nevoitor al mănăstirii Curchi, s-a întâlnit cu tinerii Asociaţiei Studenţilor Creştini Ortodocşi. Tema propusă a fost: „Prigoana comunistă asupra mănăstirilor din Basarabia” .” Părintele arhimandrit le-a vorbit celor prezenți despre politica sovietică de marginalizare și de presiune psihologică, economică și socială asupra vieții religioase […]

„Ne aflăm în fața unei răni sufletești pentru toată creștinătatea, nu doar pentru cea franceză, însă sper să se înțeleagă că ceea ce se întâmplă în plan politic în Europa s-a văzut acum în fața unui foc imens, a unui rug asupra valorilor creștine. Nădăjduiesc că a supraviețuit Cununa Mântuitorului și mă bucur din toată […]