„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

„În iubire cu Hristos” este tema întâlnirii zilei de miercuri, 16 mai 2018, ora 18.30, de la Biserica «Întâmpinarea Domnului» din incinta USM.
Invitata acestei seri este poeta Ecaterina Negară.
Sunt invitaţi toţi doritorii!

Seara duhovnicească din 27 septembrie 2017 l-a avut drept oaspete pe părintele lect. dr. Dorin Opriş de la Universitatea „1 Decembrie 1918”, de la Alba Iulia (România). Tema propusă a fost: „Suferinţa în viaţa tinerilor – o provocare majoră pentru mediile educaţionale de azi”. Părintele s-a referit la faptul сă tinerii trebuie să înveţe să […]

De multe ori mi se întâmplă să întâlnesc fete care au suferit mult sau încă mai suferă din cauza unei dragoste grăbite, devenite de mult la modă datorită mesajelor de romantism şi aventură trasmise prin mijloacele Mass-Media.Dintr-o dragoste nevinovată cultivată de imaginaţie şi susţinută de pofta cărnii, tinerii se dezic de învăţătura Bisericii de a […]