Actualitate

Să ne mai uităm și în Sus puțin!

4627

Un creștin a mers să viziteze pe preotul său care era bolnav. Când l-a văzut la pat, și-a exprimat compătimirea și tristețea sa. Dar lucrătorul Domnului i-a răspuns:

– Nu trebuie să te mâhnești deloc. Știi de ce Dumnezeu ne lasă de multe ori să cădem pe spate? (se referea la faptul de a sta bolnav la pat).

– Nu știu, i-a răspuns acela.

– Ca să ne mai uităm și în Sus puțin!

www.marturieathonita.ro


Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole postate de același autor
2363

Luminatul praznic al Naşterii Domnului nostru Iisus Hristos, la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

În ziua sărbătorii Naşterii Domnului, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, a săvîrşit Sfînta Liturghie Arhierească în Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din oraşul Orhei, înconjurat de soborul slujitorilor sfîntului locaş şi în prezenţa mulţimii credincioşilor, pentru care locaşul s-a dovedit a fi neîncăpător. Răspunsurile la strană, dar şi un buchet de frumoase colinde […]