Actualitate

Să ne mai uităm și în Sus puțin!

4621

Un creștin a mers să viziteze pe preotul său care era bolnav. Când l-a văzut la pat, și-a exprimat compătimirea și tristețea sa. Dar lucrătorul Domnului i-a răspuns:

– Nu trebuie să te mâhnești deloc. Știi de ce Dumnezeu ne lasă de multe ori să cădem pe spate? (se referea la faptul de a sta bolnav la pat).

– Nu știu, i-a răspuns acela.

– Ca să ne mai uităm și în Sus puțin!

www.marturieathonita.ro


Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole postate de același autor
4207

Pastorala Preasfinţitului Anatolie, Episcop de Cahul şi Comrat, la Naşterea Domnului

„ Și grăbindu–se, au venit și au aflat pe Maria și pe Iosif și pe Prunc culcat în esle” ( Luca 2,16 ).   Iubiți întru Domnul, preacucernici și preacuvioși părinți, frați și surori!           Este un mare dar a lui Dumnezeu, că noi sărbătorim Nașterea Domnului – venirea în lume a Mântuitorului nostru Iisus Hristos, care mai […]