Actualitate

Să ne mai uităm și în Sus puțin!

4614

Un creștin a mers să viziteze pe preotul său care era bolnav. Când l-a văzut la pat, și-a exprimat compătimirea și tristețea sa. Dar lucrătorul Domnului i-a răspuns:

– Nu trebuie să te mâhnești deloc. Știi de ce Dumnezeu ne lasă de multe ori să cădem pe spate? (se referea la faptul de a sta bolnav la pat).

– Nu știu, i-a răspuns acela.

– Ca să ne mai uităm și în Sus puțin!

www.marturieathonita.ro


Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole postate de același autor
1456

Conferință duhovnicească despre Sfinții Închisorilor la Chișinău

Teologul Danion Vasile și Părintele Valerian Grecu, pătimitor în temnițele comuniste, vor conferenția la Chișinău. Conferința teologică „Cu Hristos în celulă” va avea loc Duminică, 24 noiembrie 2019, la Biserica „Întâmpinarea Domnului” a Universității de Stat din Moldova, începând cu ora 17.00. Evenimentul se desfășoară cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii […]