Actualitate

Poate e timpul să-I dăruim Lui Hristos daruri?! Să-l bucurăm!

63

Hristos este darul nostru cel mai de preț, pe care Dumnezeu a vrut să ni-L ofere. Dacă ne oprim pentru un moment și medităm la viața noastră, la toate câte ne-a oferit Bunul Dumnezeu, oare nu ar merita să-I dăruim și noi lucrările noastre, ba chiar toată viața noastră. Ar fi poate prea greu să începem cu schimbări radicale, dar cele mai frumoase lucrări se fac încet, pas cu pas. Și toate din dragoste, cu acea dragoste pe care Domnul ne-o dăruiește nu pentru ceva anume, dar ca o dragoste în dar, o dragoste sinceră din care izvorărsc atâtea alte daruri. Poate e timpul să-I dăruim Lui Hristos daruri?! Să-l bucurăm!

  Pentru subtitrarea în limba română, dați click în bara de jos pe Subtitles/CC  

Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
1

Vreţi lumină?

Prin harul dumnezeiesc, toate se pot izbândi. Prin harul dumnezeiesc, mucenicii lui Hristos nu-şi mai dădeau seama de chinurile pe care le aducea mucenicia. Prin harul dumnezeiesc, toate devin nedureroase. De chipul acesta lin să vă slujiţi. Nu vă luptaţi să alungaţi întunericul, răul. Nu izbândiţi nimic lovind întunericul. Vă aflaţi în întuneric şi vreţi […]

Articole postate de același autor
5214

Ajutor pentru Victor și Cristina!

Victor și Cristina sunt niște copii minunați și curajoși, ce au fost loviți de o nenorocire! Ambii se află internați pentru tratament în Secția de hematologie a Institutului Oncologic, or. Chișinău. Zatic Cristina – 13 ani. Brazilschii Victor – 10 ani. Diagnoza – Leucemie meiloblastica acută. Copii au trecut deja prin multe. Au trecut un curs […]