Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

807

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
195

Suferința ne ajută să devenim mai înțelepți

Trebuie să înțelegem că viața noastră constă din probleme. Ele nu dispar. Dacă crezi că problema ta va dispărea, da, ai dreptate, cu siguranța se va găsi o soluție și pentru ea, dar în locul ei va apărea o altă problemă. Niciodată nu putem să scăpăm de toate problemele vieții. Viața e compusă din durere, […]

Articole postate de același autor
3142

Preotul Maxim Melinti s-a pocăit public pentru a doua oară: „Îmi cer iertare în fața ÎPS Vladimir pentru problemele și situațiile create”

Preotului din Ghidighici, Maxim Melinti, s-a pocăit public pentru a doua oară și și-a cerut iertare în fața Înaltpreasfințitului Vladimir. De asemenea, preotul și-a cerut scuze de la repezentanții minorităților sexuale pentru că le-a „creat iluzii și speranțe false”. Maxim Melinti a mai precizat că renunță la diploma de apreciere de la organizația LGBT din Moldova și va […]