Actualitate

Dumnezeu de multe ori ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim

818

Cereţi de la Dumnezeu ceea ce vă doriţi, dar la sfârșit neapărat adăugaţi următoarea rugăciune: "Doamne, dă-mi nu numai ceea ce-ţi cer, dar şi condițiile necesare pentru ca să păstrez ceea ce am primit" - pentru că Dumnezeu de multe ori ne face pe plac și ne trimite daruri, dar noi din nou le pierdem şi le risipim.

Arhimandritul Andrei (Konanos)


Articole Asemănătoare
20974

Totul va fi bine

Învaţă-te să spui: „Totul va fi bine.” „Dar acum nu e nici pe departe bine” – îţi va şopti o voce interioară. „Totul va fi bine.” „Și ceea ce este rău acum?”- „Da, Totul va fi bine. Ai răbdare și vei vedea. Vei vedea cum se schimbă lucrurile spre bine. Este nevoie de răbdare. Pentru […]

Articole postate de același autor
3089

A început prima vizită irenică a Patriarhului Kirill în Albania

Preafericitul Părinte Patriarh Kirill al Moscovei a ajuns sâmbătă după-amiază pe aeroportul internațional Maica Tereza din Tirana unde a fost întâmpinat de Arhiepiscopul Anastasie al Albaniei și de alți membri ai Sfântului Sinod. Preafericitul Părinte Kirill vizitează pentru prima dată Biserica Ortodoxă Albaneză de la alegerea sa ca Patriarh al Moscovei. Programul vizitei irenice include coliturghisirea […]